JUNIOŘI ZABRALI, ŽÁCI BRALI TŘI VÝHRY

5. 10. 2022

Basketbalový víkend začínal už ve středu na státní svátek na USK, kde starší žáci U15 zvítězili a junioři U19 si připsali třetí prohru extralize. O víkendu junioři otočili a v Plzni a u Tygrů Praha vyhráli. Žáci pokračovali doma na vítězné vlně a zástupce východočeského basketbalu bezpečně přehráli. Nejmladší minižáci U11 Nymburka na Brandýs nestačili, ale Juventa si v Pečkách zastřílela.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina Západ

USK Praha : Basketbal Polabí 38:65

V pátek jsme v rámci 1.ligy zavítali na pražskou Folimanku, kde jsme se střetli v podstatě s výběrem USK Praha U19 a tomu také odpovídal vývoj v utkání. V první čtvrtině jsme se ještě srovnávali s agresivní hrou domácího týmu, ale od druhé čtvrtiny jsme jasně kontrolovali vývoj utkání. Soupeři jsme dovolili pouze 2 body za celou druhou čtvrtinu, a tak jsme si již v poločase vytvořili uklidňující náskok. Třetí čtvrtina byla velmi nepřesná z obou stran a na body velice skoupá (11:9). I tak jsme měli zápas v plně své režii. To jsme potvrdili v poslední čtvrtině, kdy jsme se konečně uvolnili, půjčili si míč, vyběhli několik rychlých protiútoků. Díky skóre 9:20 jsme se mohli radovat z třetí výhry ze třech utkání. Polabský expres tak jede dál skvěle rozjetou sezónou, je však třeba podotknout, že zápasy s týmy z horní poloviny tabulky nás teprve čekají, a tak je potřeba plně se soustředit hned na další utkání kdy nás na domácí palubovce čeká velmi silný výběr Plzně.

Body: Novák D. 15, Šoula 11, Merta 9, Novák P. 8, Mikula a Kolář 6, Kosík 4, Mareš, Fišera a Bašta 2, čtvrtiny: 16:20, 2:16, 11:9, 9:20.

• Extraliga U19, základní část, skupina A

USK Praha : BA Nymburk 82:60

Ke středečnímu utkání jsme odjížděli na palubovku USK Praha, kde se nám bohužel absolutně nevydařila střelba a zejména 20 zahozených trestných hodů v zápase nás může velice mrzet. Domácí hráli skvělou dobrou odstoupenou obranu, do které se nám sice dařilo vnikat a vytvořit si dobré pozice pro zakončení, ale naše exekuce nebyla dobrá. K tomu se přidal soupeřův skvělý doskok, díky kterému jsme nemohli mít druhé šance na zakončení. Naopak soupeř využil svých útočných doskoků a po celé utkání tak držel otěže zápasu ve svých rukách. Pro nás to znamenalo jediné, začít se rvát o každý míč, plnit taktické pokyny do všech detailů a věřit v lepší zítřky.

Body: Janota 13, Frič a Studnický 9, Jakubal 8, Ouředník a Bubeníček 7, Kováčik 5, čtvrtiny: 18:14, 25:14, 15:17, 24:15

BK Lokomotiva Plzeň : BA Nymburk 64:73

Sobotní utkání pro nás bylo naprosto klíčové a díky Bohu jsme se dokázali oklepat ze středeční porážky v čas a napnuli jsme všechny síly k prvnímu vítězství v sezóně. Zejména první poločas zahrál skvěle Studnický, který do detailu plnil taktické pokyny, hrál do méně pohyblivého obránce a dokázal se prosadit z delší vzdálenosti stejně tak jako z pod koše. Zároveň jsme měli slušné procento střelby trestných hodů a konečně jsme dominovali i na doskoku, což byl klíčový ukazatel statistik (37 : 70). Bohužel jsme se však nedokázali vyvarovat nepřesností. Až moc jsme lacino ztráceli míče a v určitých momentech jsme se i sami vyhodili v hlavách z dobrého rytmu. Naštěstí vítězství je doma a zdá se, že to byl právě ten moment který jsme potřebovali abychom si začali věřit a dokázali jsme si, že basket hrát umíme. Musíme však hrát v klidu a držet se herního plánu.

Body: Studnický 22, Kováčik 20, Ouředník 14, Frič 7, Bubeníček a Jakubal 3, čtvrtiny: 20:18, 16:21, 16:17, 9:17.

Tygři Praha : BA Nymburk 54:63

Po sobotním vítězství v Plzni jsme odjížděli do pražské haly Jeneč s velkým očekáváním, jelikož soupeř se nacházel na druhém místě tabulky a my až na sedmém. Do utkání jsme vstoupili s velkou chutí bojovat a bránit, zároveň nám skvěle vycházela útočná kombinace, díky které jsme v první čtvrtině zvítězili 16:21. Poté však soupeř přešel do zónové obrany, která nám dělala značný problém. Nedokázali jsme se uklidnit, podívat a dobře zhodnotit situaci, a tak se domácím podařilo snížit na poločasové skóre 33:34. Bohužel i ve druhém poločase aplikoval soupeř zónovou obranu, naštěstí nám však skvěle fungovala osobní obrana, soupeři jsme dovolili pouze 9 bodů ve třetí čtvrtině a 12 ve čtvrtině čtvrté. Naopak po několika úspěšných útočných doskocích jsme dokázali prorazit zónovou obranu a poslední 4 minuty zápasu, kdy jsme vedli o 4 body, jsme už zvolili taktické šachy, ve kterých se nám vedlo skvěle. Studnický smečí minutu a půl před koncem zápasu upravoval rozdíl ve skóre na +9 v náš prospěch. Jsme nesmírně rádi, že jsme tento víkend dotáhli do vítězného konce i proti papírovému favoritovi, musíme si však dát pozor na hloupé ztráty a dobře zvládat a ovládat se ve vypjatých momentech, kterých tento zápas přinesl více než dost.

Body: Kováčik 14, Frič 11, Studnický 10, Hrdlička a Jakubal 7, Ouředník 6, Bubeníček 5, čtvrtiny: 16:21, 17:13, 9:11, 12:18.

• Starší žáci U15 - liga

USK Praha : BA Nymburk : 65:87

Na svatého Václava se starší žáci U15 poměřili s USK a po velmi dobrém výkonu zvítězili o 22 bodů. První poločas byl vyrovnaný, ale do druhé poloviny naši hráči zlepšili obranu a domácím už nedali žádnou šanci. Všichni hráči zaslouží pochvalu za kolektivní přístup.

Body: Sojka 20, Davídek 17, Hamtil 16, Újezdský 12, Tobiáš 9, Nikodým 8, Houser 3, Hendrych 2, čtvrtiny: 25:23 20:25, 7:17, 13:22

BA Nymburk : Ústí nad Orlicí 92:53

V sobotním utkání hostili starší žáci U15 v lize tým z Ústí nad Orlicí. Po nymburském vedení 20:0 naše družstvo polevilo v obraně a dovolilo soupeři nastřílet dost bodů. "Padesát tři bodů je dost špatná obrana," neměl slitování trenér Tvrz. Pozitivem určitě bylo, že se v utkání vystřídalo všech dvanáct hráčů.

Body: Davídek 20, Újezdský 17, Hamtil 12, Hendrych a Poláček 7, Sojka a Tobiáš 6, Mikeš a Klouček 5, Nikodým 4, Hauser 3, čtvrtiny: 25:8, 29:12, 14:23, 24:10

BA Nymburk : BVK Holice95:48

Starší žáci U15 odehráli čtvrtý vítězný zápas v žákovské lize. Tentokrát dominovali v utkání s Holicemi. První polovina zápasu skončila naším jasným vítězstvím 55:20, když hosté špatně odolávali našemu tlaku v obraně. Ve druhém poločase dostal soupeř více šancí k útočnému doskoku, i proto nebyl posun v rozdílu ve skóre tak výrazný. Nicméně na udržení bezpečného náskoku to zdaleka stačilo.

Body: Hamtil 25, Davídek 21, Hendrych 12, Tobiáš 10, Hauser a Mikeš 8, Klouček 5, Žabenský, Újezdský a Sojka 2, čtvrtiny: 32:17, 21:3, 21:16, 21:12

• Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

BK Brandýs n.L. : BA Nymburk 96:17 a 58:27

Na favorita utkání BK Brandýs nad Labem na jeho palubovce jsme nestačili a oba zápasy výrazně prohráli. V prvním utkání jsme našli pouze dva střelce, ve druhém se prosadilo hráčů pět.

Body (1.zápas): Slavíček 10, Sokolovský 7

Body (2.zápas) Sukup 12, Slavíček 9, Píša 4, Křížek 1, Šimek 1

TJ Sokol Pečky : NBK Juventa Milovice 104:7 a 9:108

Milovickým hráčům se v Pečkách proti nováčkovi soutěže dařilo a v obou zápasech rozdíl ve skóre atakoval stovku. V prvním i druhém utkání jsme zaznamenali i dvě trojky.

Body (1.zápas): Novák 25, Zahradník 18, Kramule 12, Ladjimi 8, Pospíšil 8, Slovík 6, Gál 5, Barták 4, Bernátek 4, Mammadov 4, Zeman 4, Erben 2, Hutyra 2, Netušil 2

Body (2.zápas): Kramule 17, Zahradník 15, Novák 14, Mammadov 10, Gál 8, Ladjimi 7, Pospíšil 7, Bernátek 6, Barták 4, Erben 4, Hejl 4, Hutyra 4, Slovík 4, Zeman 4