KADETI DOMA BEZPEČNĚ DVAKRÁT VYHRÁLI

26. 10. 2022

Basketbalový víkend začal už ve čtvrtek, kdy proti největšímu favoritovi naší skupiny ligy z Pardubic nastoupili mladší žáci U14. Sice v obou zápasech prohráli, ale zvlášť druhé utkání ukázalo možnosti tohoto týmu. Kadeti U17 v extralize bodovali doma stoprocentně, i když možná zbytečně dali prostor soupeři, aby korigoval velké prohry. Muži z Polabí rozdrtili doma v Poděbradech pelhřimovské Sojky, když soupeři v žádné čtvrtině nedovolili více než 15 bodů. V kategorii U12 jednoznačné, že naše Akademie bude slavit vítězství, utkala se totiž nymburská a milovickou sekcí.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina západ

Basketbal Polabí : GBA Sojky Pelhřimov 102:57

V nedělní utkání jsme se představili na domácí palubovce proti týmu GBA Sojky Pelhřimov a od samého začátku jsme jasně diktovali tempo hry a vývoj utkání jsme měli plně pod vlastní kontrolou. Naši hráči výborně bránili nejen hráče s míčem, což nám umožnovalo vybíhat do rychlých protiútoků, ze kterých jsme často dokázali snadno skórovat. Už v první čtvrtině jsme si vybudovali pohodlný bodový náskok. Ve zbylých čtvrtinách pro nás bylo nejdůležitější udržet koncentraci a to se nám dařilo skvěle. Po celých 40 minut jsme udrželi vysoké tempo hry a stálou nátlakovou obranu. Škoda jen několika nepřesností a v závěru zápasu už poněkud statický útok. Nicméně dnes jsme velmi slušně zaplněné hale BIOS v Poděbradech ukázali rychlý kolektivní basketbal založený na poctivé nátlakové obraně, což je pro nás velmi důležité a věříme, že podporujících fanoušků si najde do haly cestu co nejvíce.

Jsme rádi za vítězství, nicméně již nyní se musíme v hlavách přepnout na další utkání, které odehrajeme už ve středu kdy nás čeká předehrávka 7.kola 1.ligy mužů na Sokole Pražském.

Body: Novák D. 21, Kábrt 20, Mikula 14, Novák P. 11, Rylich 10, Merta a Kolář 8, Studnický 5, Fišera 3, Šoula 2, čtvrtiny: 31:15, 24:15, 23:14, 24:13.

• U17 extraliga základní část skupina B

BA Nymburk-Tygři Brno81:58

V prvním domácím zápase sezóny jsme narazili za tým z Brna. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně, a protože se nám dařilo na obou polovinách hřiště, v poločase jsme vedli pohodlně o 36 bodů. V druhém poločase jsme značně polevili a dovolili soupeři zkorigovat konečný výsledek.

Body: Gevorkyan 18, Adamec 12, Baštář 10, Petrák 9, Zajíc 7, Prokeš 6, Křemen 5, Plaček 4, Smělý 4, Synáček 3, Ehl 3, čtvrtiny: 24:8, 29:9, 19:8, 9:35.

BA Nymburk-BC Vysočina 76:56

V neděli jsme opět zvládli dobře první poločas a do šaten jsme šli s vedením o 18 bodů. V druhém poločase jsme naší nekoncentrovaností dovolili soupeři se několikrát přiblížit ve skóre až na 10 bodů, ale konec jsme zvládli a v pohodě jsme vítezství udrželi.

Body: Křemen 15, Zajíc 13, Synáček 12, Gevorkyan 8, Adamec 7, Plaček 7, Smělý 6, Baštář 5, Petrák 3, čtvrtiny: 25:14, 22:5, 17:29, 12:8.

• Mladší žáci U14 – liga

BK VIVIDBOOKS Pardubice : BA Nymburk 83:53

Do Pardubic na venkovní palubovku odjeli mladší žáci k předehrávce 8. kola žákovské ligy. Srovnat síly s týmem, který byl čtvrtý na republice. Kluci po nepovedeném začátku, kdy si zvykali na zcela jiný basketbal Pardubic. Domácí měli větší nasazení a nátlak v obraně, v útoku snadnější zakončení. První půlku jsme prohráli o 26 bodu. Po poradě v šatně jsme ve druhé půli předvedli na hřišti zcela jiný výkon. Kluci si dokázali, že i s týmem Pardubic se dá hrát vyrovnaně.

Proto druhou půli jsme prohráli jen o 4 body. Klukům patří pochvala za nasazení, bojovnost a píli

nejen v tomto zápase či trénincích.

Body: Poláček 11, Kramule 10, Benda a Kukačka po 8, Batelka a Bergmann po 6, Jebavý a Horký po 2.

Fauly 19:/4, Trojky2/0, TH22/ 9, Čtvrtiny: 24 :11, 22:9, 17:18,20:15

BA Nymburk : BK VIVIDBOOKS Pardubice 54:57

V sobotu jsme přivítali na domácí palubovce v odvetě ze čtvrtka dosud neporažený tým Pardubic. Kluci k utkání přistoupili zcela jinak, kdy srovnali hru. Výborně bránili a dařilo se i v útoku, až na pár jednoduchých košů. Je to škoda, že ty pak rozhodly o konečném výsledku. Ale i tak kluky moc chválíme za předvedenou hru. Ukázali, co se vše naučili a jak se posunuli dál.

Body: Kramule12, Batelka 11, Poláček 10, Bergmann6, Benda 5,Jebavý 4, Vrba, Kovač a Horký po 2, Fauly 16/16, Trojky 1/0, TH 14/7, Čtvrtiny :12 :18 , 14:12, 5:15, 23:12

• Mladší minižáci U12 - krajský přebor

BA Nymburk : NBK Juventa Milovice 54:45

Tým U12 odehrál o víkendu první dvě domácí utkání a to proti NBK Milovice. První utkání bylo velmi vyrovnané, 1. poločas jsme prohráli o 3 body. Ve 2.poločase se kluci vyvarovali zbytečných ztrát, zlepšili obranu a odměnou jim byly koše z rychlých protiútoků. Nakonec zvítězili 54:45.

Hodnocení ze strany Juventy:

S bratrským týmem naší akademie jsme dle očekávání odehráli vyrovnané utkání. V první a ve druhé čtvrtině se hrálo až ve velmi rychlém tempu, které přineslo spoustu nepřesností v přihrávkách a v zakončení, a také spoustu nevynucených ztrát na obou stranách. Skorése přelévalo na obě strany, nakonec jsme se po druhé čtvrtině ujali těsného vedení o tři body. Ve druhé části třetí čtvrtiny domácí zlepšili hru v obraně a postupnými krůčky navyšovali své vedení. V této fázi utkání přestali někteří naši zcela nepochopitelně bránit a jen se soustředili na útok, a za to nás domácí hráči trestali.

I když jsme v zápase nebyli horším týmem, tak jsme si vyhrát opravdu nezasloužili, bránit a hrát na maximum musí chtít všichni hráči a ne jen jednotlivci.

Body: Grepl 21, Vyskočil, Jakeš po 9, Hauerland 4, Slavíček, Roza, Mach po 3, Sokolovský 2 - Kramule 13, Pospíšil 7, Handl 7, Kudrlička Š. 6,Kudrlička J. 4,Novák 2,Petkanov 2,Slovik 2, Zahradník 2, Fauly:8:11,Trojky:1:2,TH: 12/3 :23/9, čtvrtiny: 8:6, 11:16, 21:11, 14:12

BA Nymburk : NBK Juventa Milovice 70:23

Do druhého utkání kluci nastoupili soustředěně a po celou dobu bylo utkání v režii našich kluků. Dobrou obranou získávali míče a postupně navyšovali svůj náskok až na konečných 47 bodů. Zvítězili 70:23.

Bohužel ve druhém utkání na nás padla deka, vyjma poslední čtvrtiny, kterou jsme odehráli celkem obstojně. Ve všech herních činnostech jsme byli horší, byli jsme všude pozdě, bez nápadu a hlavně nás také zradila přesnost ve střelbě i v přihrávkách. Metr rozhodčích byl v tomto zápase velmi mírný a z některých verdiktů byli někteří hráči frustrováni. Na tuto porážku raději zapomeňme, když už prohrát, tak se vztyčenou hlavou.

Body: Grepl 19, Vyskočil 18, Sokolovský 9, Jakeš 8, Hauerland, Roza po 5, Slavíček 4, Mach 2 Kudrlička J. 10, Slovik 5, Petkanov 4, Kramule 2, Pospíšil 2. Fauly:12:8, Trojky: 0:0, TH: 13/6 :13/3, čtvrtiny: 14:0, 23:7, 24:7, 9:9