Český pohár

KONTROLOVANÝ POSTUP V POHÁRU

19. 12. 2023

Basketbalisté Nymburka zvítězili ve 4. kole Českého poháru na hřišti SP Basket 98:80 a postoupili do osmifinále, kde jim soupeře určí los. V utkání s prvoligovým soupeřem Nymburští šetřili síly a dali šanci širšímu kádru, přesto měli zápas neustále pod kontrolou. Jaromír Bohačík k tomu přispěl 21 body.

Nymburk šel do zápasu bez Tye Gordona, Luboše Kováře a Martina Kříže. Ten se sice rozcvičoval, ale trenéři se ho nakonec rozhodli šetřit. Soutěžní premiéru v dresu Nymburka si naopak prožili odchovanci nymburské akademie Jakub Ouředník a Adam Adamec. Celkem tak za Nymburk nastoupili čtyři jeho odchovanci společně s Františkem Rylichem a Dávidem Novákem.

Favorit rozhodl hned v úvodu, když první čtvrtinu vyhrál o 17 bodů. Velmi dobře začal hlavně Bohačík, který trefil prvních pět pokusů za tři body. Domácí hráči pak ale ztratili respekt a začali hrát svůj nejlepší basketbal v sezoně. Trefovali i těžké střely a na začátku druhé půle se dostali na rozdíl sedmi bodů. Nymburk pak ale zabral, šňůrou 11:0 znovu odskočil na dvacetibodový rozdíl a v klidu si hlídal postup. Zároveň ale šetřil síly na středeční ligový duel v Pardubicích, který pro ně bude třetím zápasem v pěti dnech.

SP Basket - ERA Basketbal Nymburk 80:98 (14:31, 24:17, 20:27, 22:23)

Nejvíce bodů: Pelikán 16, Staniszewski a Regeti po 14 - Bohačík 21, Mathon 13, Svejcar 11, Collins 10, Bell, Sehnal a Tůma po 9, Novák 8, Rylich 6, Ouředník 2, Adamec 0. Fauly: 17:19. TH: 18/13 - 15/8. Trojky: 9:14. Doskoky: 36:48. Ztráty: 21:14. Zisky: 7:13. Asistence: 16:19.

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „Cílem bylo vyhrát a respektovat soupeře, ale zároveň pošetřit hráče, jejich energii a co nejvíce rozložit minuty. Náš soupeř nám to neusnadnil a odvedl velmi dobrou práci. Bojoval, hrál tvrdě a dával těžké střely. Ale my si po celou dobu hlídali vítězství, přestože jsme zejména pod košem museli improvizovat a nechat některé hráče hrát na jiných pozicích, než jsou zvyklí.“