MLADŠÍ ŽÁCI PŘIVEZLI ZE SVITAV A LITOMYŠLE VYSOKÉ VÝHRY

12. 10. 2022

Do extraligy vstoupili kadeti dvěma cennými venkovními vítězstvími. Dařilo se také mladším žákům ve východních Čechách. Mladší minižáci nestačili na favorita z Brandýsa a zvítězil se nepodařilo ani mužů z Polabí. V Nymburce se také hrál turnaj U12. V dohrávce ligy U15 porazili naši hráči silné Pardubice.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina západ

Basketbal Polabí : BK Lokomotiva Plzeň 56:59

V nedělním utkání jsme se představili na domácí palubovce proti hostům z Plzně. Bohužel od začátku utkání jsme měli problém na doskoku a zejména v obraně v podkošovém prostoru, kde se bohužel zápas také rozhodl. Celé utkání se neslo v duchu nepřesností a neproměněných jednoduchých košů na obou stranách. Zápas tak byl vyrovnaný až do samého závěru, nám se bohužel nepodařilo rozběhnout do rychlého protiútoku, což bylo zapříčiněno právě slabým doskokem a procento zejména z tříbodové vzdálenosti nebylo takové, jaké bychom si představovali. V závěru zápasu jsme se dotáhli na rozdíl tří bodů díky zónové obraně, ale zvrátit utkání už jsme nedokázali v základní hrací době, i když po jejím skončení ještě proběhlo hodně emocí.

Body: Šoula, Kábrt a Rylich 9, Mikula 7, Kolář a Novák D. 6, Novák P. 3, Studnický 1, čtvrtiny: 17:22, 10:11, 12:10, 17:16.

• U17 extraliga základní část skupina B

Snakes Ostrava-BA Nymburk

V prvním zápase extraligy jsme zavítali do Ostravy na palubovku místních Snakes. Úvod zápasu se nám vyvedl až nad očekávání a po první čtvrtině jsme vedli o 25 bodů. Ve zbytku zápasu jsme nechali zahrát všechny kluky a na konci jsme brali vítězství o 21 bodů.

Body: Zajíc 20, Křemen 16, Gevorkyan 12, Frič 10, Vrchota 9, Adamec 7, Petrák 6, Plaček 5, Baštář 3, Synáček 3, Smělý 1, čtvrtiny: 4:29, 22:48, 47:68, 71:92

Basket Brno-BA Nymburk

V neděli nás čekal o poznání těžší soupeř a od začátku to bylo znát. Domácí hráli rychlí a kombinační basket, což nám dělalo poměrně problémy. Postupem času jsme se s tím ale dokázali vypořádat. I když jsme po 3 čtvrtinách prohrávali o 2 body, tak velmi dobrým výkonem v poslední čtvrtině jsme dokázali zápas otočit a z víkendu si vezeme 2 vítězství.

Body: Gevorkyan 21, Křemen 15, Zajíc 15, Synáček 13, Baštář 10, Frič 6, Petrák 4, Vrchota 2, čtvrtiny: 20:18, 42:43, 60:58, 71:86

• Starší žáci U15 - liga

BA Nymburk - BK Pardubice 70: 56 (43:33)

Netradičně v pátek hostili žáci BA U15 v hale BIOS papírově nejtalentovanější tým naší ligové skupiny BK Pardubice. První čtvrtina vyzněla lépe o bod pro soupeře 17:18. V ní většina košů do naší obroučky padla po ztrátách z přemíry snahy hráčů BA. Do druhé čtvrtiny kluci přinesli soustředěnou energii především na obranné polovině hřiště, zrychlili a zjednodušili hru v útoku a výsledkem bylo 26 vstřelených bodů oproti 15 soupeře. Ve druhém poločase se odehrály dvě velmi podobné čtvrtiny, kdy jsme dobře bránili a slušně doskakovali, ale hůře se dostávali k proměňování jednoduchých košů. Díky snížení počtu ztrát a zvýšení zisku míčů, kluci utkání kontrolovali do vítězného konce. Gratulace celému týmu za kolektivní výkon, jak v obraně, tak v útoku.

Body: Davídek Kryštof 16, Sojka Marek 13, Nikodým Ondřej 10, Hamtil Michal 8, Tobiáš Filip 8, Mikeš Jiří 7, Újezdský Patrik 5, Hendrych Matěj 3, TH : 26/15, ztráty míčů: 23, zisky míčů: 14, čtvrtiny: 17:18, 26:15, 13:12, 14:11

• Mladší žáci U14 - liga

ADFORS Basket Litomyšl : BA Nymburk 50:94

Na začátku zápasu jakoby se nikomu nechtělo ani běhat ani bránit a tomu odpovídal i výsledek poločasu. Po přestávce se kluci probrali a začali s těsnou agresivní obranou doplněnou o dobrý obranný doskok. Do zápasu se zapojili všichni hráči.

Body: Benda 16, Kukačka 15, Poláček 13, Batelka, Horký a Kramule po 10, Hazdra 8, Bergman 6, Jebavý 4,

Basket TJ Svitavy : BA Nymburk 32:114

Tempo jsme udávali už od začátku utkání a pravidelně navyšovali náskok. Do hry se opět dostali všichni hráči a včetně těch o rok mladších a všem se podařilo skórovat.

Body: Poláček 39, Kramule a Kukačka 14, Jebavý 13, Batelka 12, Horký 9, Tomek a Zachariáš 4, Davídek a Prochovník 2, Hazdra 1

• Mladší minižáci U12 - krajský přebor

NBK Juventa Milovice-BK Brandýs nad Labem21:66 a 27:62

Dnes družstvo U12 odehrálo v Nymburce dvojutkání proti favoritu naší skupiny Brandýsu nad Labem.

Vstup do prvního zápasu a první čtvrtina byla z naší strany povedená, dokonce jsme se na pár vteřin dostali do vedení. Od druhé čtvrtiny jsme už tahali za kratší konec, hlavně druhá pětka hostů nám zatápěla především při hře 1 na1 a na doskoku. V poslední čtvrtině už kluci totálně odpadli. Druhé utkání bylo z naší strany povedenější a kromě třetí čtvrtiny jsme se soupeřem snažili držet krok, i když nás soupeř stále přehrával při hře 1na 1 a doskoku. V konečném součtu jsme ale neodehráli špatné utkání.

Statistiky 1. zápasu:

Body: Novák 7, Kudrlička Š. 4, Handl 3, Kramule 2, Kudrlička J. 2, Zejdl 2, fauly: 9:5, trojky: 3:2, TH 2/5:6/14, čtvrtiny: 12:14, 1:14, 8:14, 0:24

Statistiky 2. zápasu:

Body: Pospíšil 10, Zahradník 7, Kudrlička Š. 2, Handl 2, Slovik 2, Král 2, Kudrlička J. 1, Pokorný 1, fauly: 11:6, TH 2/9:3/10, čtvrtiny: 7:16, 7:16, 4:19, 9:11

• 1.kolo nadregionálního turnaje U12 v Nymburce

V neděli se odehrál v Nymburce turnaj za účasti čtyř týmů z Nymburka, Žďáru n.S., Plzně a Benešova. Trunaj byl skvělou příležitostí poměřit svoje síly s týmy, se kterými si během roku loze zahrát jen na národním finále. V turnaji startoval za Akademii kombinovaný tým Nymburka a Milovic.

Přehled výsledků:

BA Nymburk : Lokomotiva Plzeň 43:51 (12:11, 10:15, 6:16, 15:9)

Body: Jakeš 7, Grepl 6, Roza 6, Kudrlička Š. 6, Vyskočil 4, Pospíšil 4, Zahradník 4, Novák 2, Zejdl 2, Kudrlička J. 2 -(Plzeň) Kunc 13, Suchan 10, Blacký 9, … fauly 15:14, TH: 7/16:11/20

První poločas byl z obou stran ospalý a ustrašený. Plzeň v něm zvítězila o čtyři body. Hned na úvod druhého poločasu jsme nezachytili nástup soupeře, který na nás vlétl a jeho bodový náskok se navyšoval. Soupeř nám již nedovolil utkání zdramatizovat, ale ke konci jsme alespoň snížili bodový rozdíl.

BC Benešov : Vlčata Žďár nad Sázavou37:41 (13:12, 4:10, 12:12, 8:7)

Nody: Mařík 12, Rathouský 8, Pírek 6 - Krejča 9, Partyka 6, Dudek 6, fauly: 10:5, TH 1/4:6/15

BA Nymburk : Vlčata Žďár nad Sázavou72:50 (16:18, 28:6, 16:13, 12:13)

Body: Grepl 12, Jakeš 12, Vyskočil 10, Haureland 8, Zahradník 8, Roza 6, Kudrlička J 6, Kudrlička Š 6, Novák 2, Pospíšil 2 - (Žďár) Krejča 21, Ležal 8, Popela 6, fauly: 23:8, TH:2/8 : 18:34

Oproti prvnímu zápasu, jsme výrazně zlepšili útok i obranu, ale v první čtvrtině se Vlčata držela a zvítězila o 2 body. Ve druhé čtvrtině to byl z naší strany pořádný „fičák“, který nám přinesl dvacetibodový náskok, který jsme udrželi až do konce zápasu.

BC Benešov : Lokomotiva Plzeň32:62 (14:17, 5:22, 12:12, 1:11)

Body: Mařík 11, Březina O. 8, Štěpánek 6 - Blacký 13, Tůma 12, Kunc 8, fauly: 14:13, TH: 4/10 : 4/15

Vlčata Žďár nad Sázavou : Lokomotiva Plzeň23:70 (1:30, 9:10, 2:20, 11:10)

Body: Ganzwohl 8, Ležal 4, Klíma 4 - Kunc 16, Cvrk 12, Suchan 8, fauly: 10:18, TH: 5/10: 4/12

BA Nymburk : BC Benešov61:24 (18:7, 10:8, 20:3, 13:6)

Body: Jakeš 17, Hauereland 10, Grepl 8, Kudrlička J 7, Pospíšil 6, Novák 4, Handl 3, Roza 2, Zahradník 2, Sokolovský 2 - (Benešov) Mařík 6, Štěpánek 4, Pírek 3, fauly: 13:10, TH: 5/10 : 4/12

Po tříhodinové pauze jsme navázali na výkon a nasazení z předešlého utkání, i když soupeř měl oproti nám výškovou převahu. Od prvních vteřin jsme šli za výhrou a postupně jsme navyšovali své vedení.

Konečné pořadí:

1. Lokomotiva Plzeň
  2. BA Nymburk
  3. Vlčata Žďár nad Sázavou
  4. BC Benešov

Nejlepší hráč turnaje: Kunc (Lokomotiva Plzeň) 37 bodů.

All Star Turnaje

• Cvrk (Plzeň)
  • Kunc (Plzeň)
  • Štěpánek (Benešov)
  • Ganzwohl (Žďár)
  • Jakeš (Nymburk)

„Všem hráčům mockrát děkujeme za předvedený výkon na turnaji, se kterým jsme byli moc spokojeni,“ poděkovali trenéři Šárka Vaněčková, Lucie Adamcová a David Horák.