NBL

POHLEDEM ČÍSEL

4. 6. 2019

Podívejme se na právě skončenou sezonu pohledem statistik. Z nich vyplývá, že šlo o jednu z nejlepších sezon v historii klubu. Sice šlo o mírný pokles oproti loňské rekordní sezoně, přesto čísla odpovídají tomu, že jsme teprve podruhé v historii získali titul bez jediné porážky.
V průměru naši hráči dávali 95,6 bodů na utkání, což je třetí nejvyšší číslo za posledních 13 sezon. Jen loni se povedlo pokořit stobodovou hranici s průměrem 101,2 bodů. Také počet 451 trojek je druhý nejvyšší v historii klubu,  o šestnáct méně než loni. V průměru to bylo 9,6 trojek na utkání. Hlavní měrou k tomu přispěli Vojta Hruban a Jaromír Bohačík, kteří stihli 93 a 91 trojek.

V doskocích jsme měli dokonce nejlepší sezonu, když jsme s průměrem 40,9 doskoku na utkání o jednu desetinu vylepšili loňské maximum. Nejvíce se o  to starali Martin Kříž s průměrem 5,9 doskoku a Michael Myers s průměrem 5,7 doskoku.

Tým hodně spoléhal na kolektivní výkon, o čemž svědčí i druhý nejvyšší počet asistencí a to v průměru 22,8 přihrávek na koš na zápas. Nejvíce jich měl Eugene Lawrence s průměrem 4,8 asistence na zápas, což ho v přepočtu na odehrané minuty řadí mezi nejlepší nahrávače v lize.

Trenér Oren Amiel se totiž i vzhledem k nabitému programu hlavní v první polovině sezony rozkládal zátěž na celý tým. Minutáž u hráčů, kteří v týmu strávili celou sezonu, se tak pohybovala od 16 po 22,6 minut, když nejvytíženější byl Jaromír Bohačík.

Ten byl také s průměrem 12,9 bodu na utkání nejlepším střelcem a také statisticky nejužitečnějším hráčem s průměrem validity 14,8. V bodech ho následoval Vojtěch Hruban, v užitečnosti Bracey Wright a Michael Myers.

Žádný z hráčů neodehrál všech 47 zápasů. Jen jednou vynechali Bohačík, Hruban, Petr Benda a Martin Peterka. Nejpřesnějším střelcem trestných hodů byl Wright, který z 82 trestných hodů minul jen sedm a měl tak úspěšnost 91,5 procent.