POUZE ČTYŘI ZÁPASY, Z TOHO 3 VÍTĚZNÉ

16. 2. 2023

Pouze čtyři zápasy víkendu posunuly basketbalové soutěže o kousek dál. Muži Polabí získali cennou výhru v Opavě. Mladší žáci si přivezli z Moravy jedno vítězství v Kyjově a jednu prohru z Brna. Kadeti jediné víkendové utkání s pražskými Tygry vyhráli.

1.liga mužů, skupina o 7.-12.místo.

• BK Opava B : Basketbal Polabí 67:87

V prvním utkání po základní části jsme se představili na palubovce BK Opavy B. Naším vysněným cílem je vyhrát skupinu o 7.-12. místo a zahrát si ještě další utkání v předkole play-off.

Do zápasu jsme vstoupili velice slušně a už od prvních minut bylo jasné, že nám nejvíce bude dělat problémy hra domácích v podkošovém prostoru. Naopak Opava se přesvědčila o tom, že naše palebná síla zpoza trojkového oblouku je velmi slušná a i díky ní, jsme v celém průběhu utkání drželi otěže zápasu ve svých rukách. Když se k tomu přidala slušná obrana 1 na 1 bylo jasné, že si kráčíme pro další vítězství v 1.lize mužů. Bohužel jsme neměli ideální procento trestných hodů, ale velkým pozitivem je opět zapojení mladých juniorů do zápasu, kteří odehráli slušnou porci minut v čele s mladičkým Peterem Kováčikem, který za svých odehraných téměř 19 minut stihl 6 bodů, 3 doskoky, jednu asistenci a připsal si do statistické kolonky 3 získané fauly na svou osobu. A to včetně naprosto nesmyslného nesportovního faulu domácího Mičky, který zřejmě z frustrace roztočil z trojky našeho rozehrávače až pod koš.

Vezeme tak z daleké Opavy důležité a zasloužené vítězství, které pro nás znamená aktuální vedení v naší tabulce.

Body: Kolář 22, Novák Dávid 17, Novák Pavel 13, Mikula 12, Merta 8, Kováčik 6, Grmolenský, Fišera a Studnický 3. Čtvrtiny: 19:25, 17:22, 16:21, 15:19.

Mladší žáci U14 - extraliga, sk. A

Tým U14 zavítal do Jihomoravského kraje a cílem bylo přivézt jedno vítězství. „Věděli jsme, že nás nečekají jednoduché zápasy, protože soupeř bude mít výškovou převahu.

• Tygři Brno - BA Nymburk 94:78

Vstup do utkání se nám vydařil na výbornou. Dobrá těsná obrana, rychlé protiútoky a pohyb v útoku v obou čtvrtinách nám vytvořil slibný náskok. Bohužel po poločasové přestávce jako bychom se zalekli a dávali si přednost v útoku. Vytratila se kolektivní hra a bohužel jsme nezvládli bojovat s výškovou převahou a prohráli.

Body: Poláček 22, Benda 17, Batelka 9, Kovač 8, Zachariáš, Kramule a Kukačka po 6, Jebavý 4. Čtvrtiny: 18:23, 16:25, 30:17, 30:13

• Jiskra Kyjov - BA Nymburk 54:73

Bohužel začátek zápasu jsme zaspali. Po pozdním příjezdu do Kyjova, kdy se kluci dostali do postelí až před půlnocí, nám trvalo celou polovinu zápasu, než jsme se probrali. Po poločase, kdy jsme dali pouze 25 bodů, jsme na soupeře vlétli a nedali mu šanci díky rychlé hře a plnění úkolů od trenérů, jsme rychle získali dvacetibodový náskok, který udrželi až do konce. Na hřiště se dostali všichni hráči. Pro některé to byly první minuty v extralize.

Body: Batelka a Poláček po 20, Benda 11, Kovač 10, Jebavý a Kukačka 4, Zachariáš a Kramule 2. Čtvrtiny: 20:12, 11:13, 7:28, 16:20