PRVNÍ HRACÍ VÍKEND ROKU 2023

11. 1. 2023

Polabí uspělo na palubovce u pelhřimovských SOjek, kadeti U17 dokončili základní část extraligy dvěma vítězstvími. Mladší žáci to mají po prvním kole extraligy 1:1. Mladší minižáci U12 nestačili na Brandýs.
  • 1.liga mužů, skupina západ, základní část

GBA Sojky Pelhřimov : Basketbal Polabí 56:94

K nedělnímu utkání jsme odjížděli s pocitem, že nás čeká těžké utkání. Po příjezdu jsme však zjistili, že soupeř nemá k dispozici své stěžejní hráče a zřejmě šetřil síly na pro ně důležitější zápasy. Atmosféra před začátkem utkání byla spíše taková, že se čekalo, o kolik zápas skončí, než kdo vyhraje. Naši hráči nic nepodcenili a 8 hráčů soupeře pomalu ale jistě překonávali ve všech aspektech hry. Dobrá nátlaková obrana domácím značně brala síly a toho jsme využili naplno po poločasové přestávce, kdy jsme druhou část zápasu ovládli 21 : 45 a zvítězili hladce rozdílem 38 bodů. Je super, že si zahráli junioři na obou stranách, nicméně pro hráče KNBL to byl v podstatě "nevýznamný" zápas, což je velká škoda. Cílem všech by mělo být hrát co nejvíce vyrovnaných zápasů, tento k nim však bohužel nepatřil. Nyní se musíme začít koncentrovat na další utkání proti SP Basket a pak už nás čeká zápas roku kdy přivítáme na domácí palubovce vedoucí celek 1.ligy Sršně z Písku.

Body: Kolář 23, Novák Dávid 22, Mikula 12, Kováčik 10, Ouředník 8, Studnický 6, Novák Pavel a Svoboda 5, Merta 2, Frič 1. Čtvrtiny: 14:18, 21:31, 10:21, 11:24.