SEDM ZÁPASŮ DALŠÍHO VÍKENDU

28. 9. 2022

Muži Polabí zvítězili v prvním domácím utkání 1.ligy nad silným Chomutovem. Mladší žáci si podali Brandýs nad Labem a v zápasech proti A i B týmu zvítězili. S Brandýsem se utkali i mladší minižáci, ti však svá utkání prohráli. Jejich vrstevníci z Juventy své dva zápasy proti Českému Brodu vyhráli.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina západ

Basketbal Polabí : BK Levharti Chomutov 94:88

První domácí utkání v letošní sezóně jsme odehráli proti celku z Chomutova, který před utkáním posílil o nového hráče Petra Macháče, nám naopak chyběl pod košem nemocný Tobiáš Mikula. Ve vymezeném území jsme čekali tuhý boj. Vstup do utkání byl z naší strany výborný, aktivně jsme bránili, sdíleli míc a vybíhali do rychlých protiútoků. Zdobila nás jednoduchá hra, díky které jsme po první čtvrtině vedli jasně 33:17. Ve druhém hracím dějství jsme bohužel polevili v koncentraci, zápas jako bychom dohrávali, začali jsme složitě vymýšlet nejefektivnější řešení v útoku, což obvykle nebylo to nejlehčí možné, a tak nás soupeř přestřílel jednoznačně 22:31. I přes nedobře sehranou druhou čtvrtinu jsme šli do poločasové přestávky s pohodlným náskokem 7 bodů a s vědomím, že musíme opět zvýšit naší koncentraci.

Třetí čtvrtina patřila o bod opět nám, bohužel jsme až do konce zápasu nedokázali proměňovat úplně volné střelecké pozice, díky čemuž jsme se s hostujícím celkem stále tahaly rozdílem 6 až 10 bodů. To vydrželo až do samého závěru, který jsme si v posledních minutách zkušeně pohlídali.

Body: Rylich 21, Novák Dávid 18, Kolář 17, Šoula 15, Kábrt 10, Novák P., Studnický a Merta 3, Frič a Fišera 2, čtvrtiny: 33:17, 22:31, 22:21, 17:19.

• Mladší žáci U14 – liga

BA Nymburk – BK Brandýs n.L.84:48

V sobotním utkání jsme na domácí palubovce přivítali Brandýs. Začátek nás nezastihl v dobré pohodě. Nevycházela obrana a v útoku to bylo hodně upracované. V druhé čtvrtině kluci zlepšili obranu a tím se jim otevřela cesta ke snadnému zakončení.

Body: Poláček 32, Batelka 17, Kramule 12, Kukačka 11, Bergmann 5, Horký 3, Zachariáš 1, čtvrtiny:

BA Nymburk – BK Brandýs n.L. B130:32

V neděli jsme přivítali Brandýs B, kdy kluci od začátku zápasu pěkně bránili. Bylo k vidění rychlé protiútoky, hodím-běžím a spoustu pěkných přihrávek.

Body: Batelka 21, Poláček 19, Bergman 16, Kukačka 12, Jebavý 11, Horký a Novák po 8, Zachariáš 4, Tomek a Davídek po 2, čtvrtiny: 34:12 34:3, 30:8, 32:9

• Mladší minižáci U12 – krajský přebor

BK Brandýs n.L. – BA Nymburk60:41 a 81:58

Také tým U12 nastoupil k prvnímu utkání letošní sezóny a to na palubovce BK Brandýs. Přestože kluci své první utkání prohráli, zaslouží pochvalu. Až na výjimky jsme hráli s nasazením a bojovali o každý míč. Na obranné polovině se dařilo, v útoku už méně. Škoda několika neproměněných košů.

První zápas:

Body: Grepl 14, Sokolovský 14, Vyskočil 13, Hauerland 10, Roza 3, Sukup 2, Jakeš 1, Gruber 1, čtvrtiny: 16:4, 12:10, 16:17, 6:10

Druhý zápas:

Body: Grepl 9, Hauerland 8, Jakeš a Sokolovský 5, Kytýř a Slavíček 4, Roza, Sukup a Vyskočil 2, čtvrtiny: 19:11, 17:14, 22:19, 23:14

TJ SlavojČeský Brod -NBK Juventa Milovice26:89

Ačkoliv náš soupeř měl proti nám výškovou převahu (3x hráč 2010),jsme do zápasu vstoupili aktivně a zaslouženě jsme vedli v začátku.V aktivní a týmové hře jsme pokračovali po zbytek zápasu,pomalu navyšovali naše vedení a zaslouženě vyhráli.

Body: Kudrlička Š. 16, Novák 16, Kramule 12, Zejdl 11, Kudrlička J. 9, Petkanov 8, Handl 5, Zahradník 4, Branský 2, Pokorný 2, Slovik 2, Zeman 2, fauly: 17:7, trojky: 0:2, TH: 1 /3 : 11/23, čtvrtiny: 6:20, 9:20, 3:20, 8:29.

TJ SlavojČeský Brod --NBK Juventa Milovice 18:63

Tento zápas byl z naší strany jako přes kopírák toho prvního zápasu, jen s tím, že větší porci minut dostali hráči z lavičky. Každý hráč, který dnes nastoupil do druhého utkání, zaznamenal alespoň jeden přesný střelecký pokus.

Body: Kudrlička J. 12, Zahradník 11, Kudrlička Š 10, Petkanov 8, Kramule 6, Novák 6, Handl 4, Bernátek 4, Pokorný 2, fauly: 6:5,TH: 2 /4 :7/9, čtvrtiny: 9:18,4:13,2:17,3:15