SHRNUTÍ VÍKENDOVÝCH ZÁPASŮ

9. 3. 2022

Basketbalový víkend začínal už ve středu utkáním U15 proti Mohelnici a stejný tým i víkendový program uzavíral vítězným derby s Poděbrady. Mezi tím válčili junioři s brněnskými týmy, muži z Polabí vážili nejdelší cestu do Zlína. Naopak nejmladší minižáci U11 měli soupeře za humny v Brandýse a doma přivítali Nymburk. Starší minižáci U 13 si po zrušeném zápasu s Mělníkem v sobotu zastříleli doma v neděli se Slaným.
  • Muži B – 1.liga, play-out 13.-20.místo

Strabag Zlín : Basketbal Polabí 108:91

První čtvrtinu jsme hráli velice dobře, dokázali jsme hrát rychlý basketbal. Bohužel v dalších čtvrtinách domácí zrychlili hru, zpřesnili střelu a došli si pro vítězství.

Body: Kábrt 34, Kolář 16, Štěpán 16, Merta 15, Fišera 6, Kotil 2, Vacek 2, Mareš 0, trojky: 37/17:21/7, TH 24/23:22/14, čtvrtiny: 28:35, 34:17, 22:14, 24:25

• Junioři U19 – extraliga

Poslední dvě víkendová utkání v nadstavbě A našich juniorů bohužel neměla vliv na naše umístění v tabulce. I kdybychom si připsali 2 porážky a nebo 2 vítězství, zůstali bychom stejně na 5 místě. I tak jsme se chtěli prezentovat co nejlepším basketbalem a vyzkoušet si nové taktické prvky a připravit se dobře na předkolo play off.

BA Nymburk : Basket Brno 79:73

V sobotu jsme změřili síly s týmem Basket Brno, který se nacházel na děleném prvním místě v naší tabulce a hosté proti nám hráli o možnost pořádat na domácí palubovce FINAL 4. To byl jeden z důvodů, proč přijeli v nejsilnější možné sestavě. Nám se dobře podařil vstup do utkání a fungovali jsme skvěle zejména na obranné polovině. Ve druhé čtvrtině se k naší defenzivě přidal i velmi slušný útok, ve kterém jsme dobře sdíleli míč a vytvořili si dobré pozice pro zakončení. Poločas jsme tak vyhráli jasně 40:27. Ve druhém poločase jsme čekali velký nápor hostů, nám bohužel odešla úspěšnost trestných hodů, čehož hosté využili ke snížení našeho poločasového vedení po třetí čtvrtině pouze na 9 bodů. Začátek čtvrté čtvrtiny nám vyšel opět velmi dobře, po osmi odehraných minutách v poslední čtvrtině jsme vedli o 15 bodů. Pak ale přišel velký propadák, znervózněli jsme, soupeř trefil 4 těžké trojkové pokusy a snížil 22 vteřin před koncem na pouhé 3 body.Naštěstí když jsme to nejvíce potřebovali, tak naše obrana začala opět zafungovat. Dva útoky soupeře jsme ubránili a díky úspěšným trestným hodům jsme si nakonec připsali velmi cenný skalp Brna.

Body: Studnický 26, Novák 18, Frič 12, Kováčik 9, Fišera 8, Ouředník 4, Kotil 2, čtvrtiny: 14:16, 26:11, 14:19, 25:27

BA Nymburku : Tygři Brno 65:82

V neděli jsme bohužel nedokázali navázat na povedení vystoupení a jako by se role úplně obrátily. V sobotu pro nás rozhodující druhá čtvrtina byla v neděli smrtící. Mimo prvních dvou minut jsme se nedokázali dostat do našeho obvyklého tempa. Dělali jsme triviální chyby v obraně, nedokázali ubránit soupeře 1 na 1 a zejména naše vůle rvát se o každý doskok byla velmi nízká. To se nám stalo v nadstavbové části poprvé, že bychom s jakýmkoliv týmem prohráli na doskoku. Hostům se to však v dnešním střetnutí podařilo a k tomu všemu jsme si zřejmě vybrali zápas "blbec", kdy jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance z pod koše. Naše úspěšnost střelby za 2 body byla pouhých 35%, úspěšnost trojek 20% (oproti 50% domácích) a tragické trestné hody 44% jen podtrhli naši nemohoucnost v tomto měření sil. Můžeme být jen rádi, že jsme si takové utkání vybrali nyní, jelikož nás s největší pravděpodobností za předpokladu zvládnutí předkola play off, čeká v play off právě tým Tygři Brno. Vplay off už si takový střelecký výpadek absolutně nemůžeme dovolit, gratulace soupeři a my jdeme pilovat zakončení.

Body: Fišera 16, Frič 14, Novák 13, Studnický 9, Schmidl 7, Kotil 4, Ouředník 2, čtvrtiny: 25:20, 8:29, 21:15, 11:18.

• Starší žáci U15 – liga

BA Nymburk – BKJ Mohelnice93:50

V dohrávaném utkání s týmem Mohelnice jsme chtěli navázat na slušný výkon z předchozích utkání.

K zápasu jsme nastoupili bohužel nekoncentrování a až po pěti minutách jsme začali dobře bránit a hrát jednoduchý ale účelný basketbal. Postupně se na hřišti objevili všichni hráči a zápas jsme dovedli do vítězného konce. I tak bylo ve hře pár nedostatků, na kterých je třeba pracovat.

Děkujeme rodičům za podporu.

Body: Davídek 20, Dundr 10, Kamenec 10, Nezdařil 10, Toporkov 10, Nikodým 9, Nozar 9, Ehl 5, Kerhart 4, Brhel 2, Hauser 2, Pojsl 2, trojky: 3:2, TH 9/4:14/2 čtvrtiny: 27:12, 17:16, 21:12, 28:10

Basket Poděbrady . BA Nymburk75:54

Již při příjezdu do Poděbrad byla na hráčích vidět nervozita což nevěstilo nic pozitivního. Bohužel strach se ukázal v plné síle ihned od první minuty, kdy jsme všude byli o krok pozdě a hlavně v obraně jsme nepředvedli vůbec nic společného s basketbalem. Nepomohli ani dva oddechové časy. Až po zahájení druhého poločasu jsme začali hrát lépe, ale o výsledku bylo již dávno rozhodnuto. Každopádně výhra v druhé části hry byla pozitivem pro nedělní odvetu. Domácí toto utkání vyhráli zcela zaslouženě.

V prvním březnovém víkendu nás čekali dvě derby s družstvem Poděbrad. Cílem víkendu jsme měli určitě jednu výhru ale….

Body: Nezdařil 13, Ehl 8, Davídek 7, Dundr 6, Kamenec 4, Nozar 4, Toporkov 4, Nikodým 3, Hauser 2, Mikeš 2, Kerhart 1, trojky: 3:2,TH: 8/4:17/10, čtvrtiny: 29:13, 21:11, 12:15, 13:15

BA Nymburk : Basket Poděbrady57:54

Nedělní zapas byl úplně o něčem jiném a hráči bojovali od první minuty, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a to až do konce utkaní. Zejména zlepšená obrana ve druhém poločase nám přinesla potřebnou výhru do konce sezóny. Kluci si zasloužili pochvalu stejně tak jako podpora ze strany rodičů. V posledních čtyřech zápasech chceme na tento výkon navázat.

Body: Nikodým 11, Davídek 10, Dundr 10, Nezdařil 8, Nozar 5, Toporkov 5, Kamenec 4, Mikeš 4, trojky: 4:3, TH 12/5:26/17, čtvrtiny: 12:10,10:15, 17:13, 18:16

• Starší minižáci U13 – krajský přebor

BA Nymburk : ŠSK Slaný105:10

Naši minižáci odehráli další vydařené utkání na domácí palubovce s týmem ŠŠK Slaný. Do zápasu vstoupili kluci zodpovědně. Už od úvodního rozskoku diktovali tempo utkání, díky hezké týmové hře přidávali jeden koš za druhým a došli si pro vysoké vítězství.

Body: Kovač 23, Poláček 21, Farkaš 18, Bergmann 9, Hazdra 7, Davídek 6, Kramule 6, Vrba 6, Novák 4, Kukačka 3, Prochovník 2, Horký 0, čtvrtiny: 21:2, 27:4, 24:0, 33:4

• Nejmladší minižáci U11 – KP

BK Brandýs nad Labem-NBK Juventa Milovice 121:20

První čtyři minuty se nám vůbec nepodařily, poté přišlo velké zlepšení, jak v obraně tak v útoku. Ještě podotkněme, že tým soupeře nastoupil jen v osmi hráčích, což není zcela podle pravidel.

Body: Novák 5, Zahradník 4, Kudrlička J. a Š., Kramule, Pospíšil, Zeman po 2,Bránský 1.

Fauly:16/20.Trojky:1:1TH 9/22 : 4/14 čtvrtiny:36:2,24:11,27:11,34:5

BK Brandýs nad Labem-NBK Juventa Milovice 84:23

Po našem krátkém vedení v úvodujsme prohráli postupem času začali ztrácet. Až na malé chybičky opět kluci předvedli velmi dobrý výkon, který sice nevedl k výhře, ale rozhodně je příslibem do dalších zápasů.

Na obě utkání nedorazil ani jeden rozhodčí a utkání odpískali treneři Brandýsa. V obou zápasech kluci i přes zvyšující se náskok soupeře neskutečně bojovali.

Body: Kudrlička J. 7, Kudrlička Š. 4, Zahradník, Kramule 3, Zejdl, Novák, Bránský po 2. Fauly 12:11 Trojky 0:0 TH 2/12 :3/13 Čtvrtiny : 16:7,21:3,22:9,25:4.

V neděli družstvo U11,odehrálo dvě utkání proti Nymburku, letos poprvé doma na Juventě

NBK Juventa Milovice-BA Nymburk 47:44

Po výborném začátku jsme odskočili soupeři o 14 bodů. Pak ale přišel nepochopitelný výpadek, kdy soupeř začal dotahovat a po konci 3.čtvrtiny zaslouženě vedl o 3 body. V poslední čtvrtině jsme se opět dostali do mírného vedení, ale v posledních minutách jsme se strachovali o výhru.

Pohled nymburské strany: Již od začátku jsme nestačili na soupeřovo tempo a i přes zlepšení a zvýšenou snahu o srovnání skóre jsme nakonec na soupeře z Milovic nestačili.

Body: Zahradník 17, Kudrlička J. 14, Kudrlička Š. 4, Zejdl a Slovik 3, Pokorný, Novák a Petkanov 2 - Grepl 22, Hauerland 14, Hájek 2, Mach 2, Sokolovský 2, Zemek 2, Kmec 0, Knotner 0, Kroupa 0, Slavíček 0, Sukup 0, Toms 0, Vyskočil 0, Fauly: 5:15. Trojky:0:3,TH 3/19 : 1/1, čtvrtiny:16:12,11:11,9:16,11:5

NBK Juventa Milovice-BA Nymburk39:18

Po domluvě trenérů, nastoupili proti sobě pětky, dle aktuální formy. Naše první pětka, která hraje pravidelně za U12, nestačila na tu nymburskou a prohrála 11:16. Druhá pětka vyhrála 28:2. Bohužel jsme nenavázali na včerejší velmi dobrý výkon. Nicméně klukům patří gratulace. Dnes nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější: My jsme měli slabou úspěšnost střeleckých pokusů. Velmi negativně hodnotím neustálé stěžování si na rozhodčí a soupeře.

Pohled nymburské strany: Druhý zápas jsme začali velice dobře a po první čtvrtině jsme vedli o 7 bodů, na náš výkon z první čtvrtiny jsme již nenavázali a soupeř tak zvítězil i v zápase druhém.

Body: Pospíšil 13, Zahradník, Kramule 6, Zejdl 4, Zeman 3, Slovik, Petkanov, Kudrlička Š. 2, Kudrlička J 1 - Grepl 8, Hauerland 4, Vyskočil 4, Kmec 2, Hájek 0, Knotner 0, Kroupa 0, Mach 0, Slavíček 0, Sokolovský 0, Sukup 0, Toms 0, Zemek 0, Fauly 7:8, Trojky 0:0, TH 3/8:0/1, čtvrtiny : 5:12, 12:0, 6:4, 16:2