STARŠÍ ŽÁCI U15 POSTOUPILI DO EXTRALIGY

6. 12. 2022

​O prvním prosincovém víkendu se hrály domácí zápasy z důvodu výměny světel ve škole v hale BIOS. Junioři ukončili základní část na šestém místě ve skupině A a budou tak hrát nadstavbu B o čtyři postupová místa do předkola play-off. Starší žáci U15 vyhráli skupinu C ligy a bezpečně postoupili do žákovské extraligy. Postup stvrdili dvěma vysokými výhrami nad Hradcem i Poděbrady. Minižáci U12 byli dvakrát úspěšní s Českým Brodem a U11 s Újezdem nad Lesy.
  • Junioři U19 - extraliga, základní část, skupina A

Sokol Pražský : BA Nymburk 87:65

Sobotní utkání na horké palubovce Sokola Pražského nás nezastihlo v ideálním zdravotním rozpoložení. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, ale od druhé čtvrtiny byl na hřišti pouze jeden bojující tým a to tým domácích, kteří měli mnohem větší chuť po vítězství. My jsme se snažili změnou obran držet v zápase, ale naše velice špatné procento zakončení a místy až moc individualistická hra do plně postavené obrany nám nedávala moc příležitostí na vyrovnanější skóre. Gratulace domácímu celku. Nás nyní čeká "Vánoční" pauza, kdy se soutěžního utkání dočkáme až v lednu, máme tedy dostatek času na kvalitní trénink.

Body: Kováčik 18, Ouředník 11, Studnický, Frič a Kořínek 6, Grmolenský a Kosík 4, Jakubal 3, Bubeníček, Hrdlička a Bašta 2, Janota 1. Čtvrtiny: 20:22, 33:11, 11:13, 23:19.

Slavoj BK Litoměřice : BA Nymburk 56:80

Poslední utkání základní části jsme odehráli na palubovce Litoměřic, které se nachází až na posledním místě naší skupiny A, nicméně v sobotu odehráli celkem vyrovnané utkání s USK Praha, proto jsme nechtěli nechat nic náhodě a od prvních vteřin hrát s maximálním nasazením a koncentrací a to se nám vyjma poslední minuty druhé čtvrtiny dařilo na výbornou. První čtvrtinu jsme ovládli hladce 14:24 a to zejména díky slušné obraně, doskoku a rychlému přechodu na útočnou polovinu. Ve druhém hracím dějství, které skončilo 14:14, jsme v poslední minutě obdrželi 3 koše v řadě a to šaten jsme tak šli "pouze" s desetibodovým vedením. Po poločasové domluvě hráči opět zapnuli na plné obrátky, skvěle bránili v situacích 1 na 1 a v útoku se dokázali prosadit po agresivních nájezdech, čímž opanovali třetí čtvrtinu v poměru 13:27 a bylo v podstatě po zápase. Poslední čtvrtina se víceméně dohrávala, naši méně vytěžovaní hráči dostali dostatek prostoru a mohli si zahrát proti stále hrající základní pětce domácích, se kterými udrželi krok a pohlídal jasné vítězství o 24 bodů.

Body: Studnický 25, Ouředník 10, Zajíc 9, Kováčik a Bubeníček 8, Grmolenský a Kosík 5, Frič, Bašta a Kořínek 2. Čtvrtiny: 14:24, 14:14, 13:27, 15:15.

• Starší žáci U15 - liga

BA Nymburk BK Poděbrady 109 : 38

V pátečním utkání na domácí palubovce haly BIOS naši žáci předčili soupeře z Poděbrad ve všech herních činnostech. Především výšková převaha a rotace všech hráčů byly hlavními atributy přesvědčivého vítězství žáků BA. Ačkoli skóre hovoří jasně v náš prospěch, je nutné pochválit poděbradský tým, který má ve svém středu mladší a velmi talentované hráče.

Body: Davídek Kryštof 24, Hamtil Michal 24, Sojka Marek 20, Tobiáš Filip 16, Újezdský Patrik 13, Mikeš Jiří 4, Žabenský Petr 2, Hendrych Patrik 2. TH-16/7. Fauly: 9.

BA Nymburk - BK Hradec Králové 107 : 44

V sobotu opět v domácím prostředí, jsme přivítali velmi talentovaný tým Hradce Králové. Hradec disponuje somaticky nejperspektivnějšími hráči žákovské ligy skupiny C. Naši kluci sehráli herně nejpovedenější utkání. Velmi pozorně bránili, výborně doskakovali a v útoku po celé utkání drželi vysoké tempo hry, kdy úspěšně zakončovali rychlé protiútoky s velmi dobrým pohybem míče. Největším bonusem bylo nízké procento ztracených míčů (9) a vysoké procento získaných míčů (17).

Za předvedený výkon je třeba hráče pochválit a popřát jim mnoho radosti ze hry v extralize U15, kterou si vybojovali po zásluze s pouze jednou porážkou.

Body: Davídek Kryštof 28, Hamtil Michal 21, Hauser Patrik 14, Újezdský Patrik 13, Sojka Marek 13, Tobiáš Filip 12, Hendrych Matěj 4, Mikeš Jiří 2. TH: 25/10. Čtvrtiny: 27:12, 24:10,33:7, 23:15.

• Mladší minižáci U12 – krajský přebor

BA Nymburk – TJK Slavoj Český Brod76:44 a 79:31

Kluci U12 v sobotu nastoupili v domácí hale BIOS proti týmu z Českého Brodu a odnesli si dvě výhry. Od začátku utkání měli naši kluci navrch, i přestože soupeř měl výškovou převahu pod oběma koši. Naši kluci odehráli pěkné utkání, ale i tak je stále co zlepšovat. Ještě před Vánoci nás čeká druhé kolo kvalifikace o NF s týmen Brandýsa a to dne 17.12.2022.

1.utkání

Body: Grepl 20, Sokolovský 17, Slavíček 8, Roza 6, Hauerland, Jakeš 5, Kotas, Vyskočil, Rasocha 4, Mach 3, Čtvrtiny: 23:14, 18:6, 18:18, 17:6

2. utkání

Body: Grepl 18, Jakeš 13, Vyskočil, Roza 12, Hauerland 8, Rasocha, Slavíček 6, Sokolovský 4. Čtvrtiny: 16:12, 16:6, 25:9, 22:4

• Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

NBK Juventa Milovice- BC Wizards Újezd nad Lesy57:28

Úvod zápasu byl vyrovnaný, ale ve druhé polovině první čtvrtiny jsme začali našeho soupeře přehrávat. Zápas mohl skončit vyšším bodovým rozdílem, ale bohužel jsme neproměnili jasné příležitosti.

Body: Kramule Tadeáš 19, Novák Filip 14, Pospíšil Max. 7, Slovik Tomáš 6, Gál Jakub 6, Hejl David 3, Ladjimi Adam 2, Fauly:4:13, Trojky:2:0, TH: 5/16 : 0/4, čtvrtiny: 22:8,12:2, 15:8 ,8:10

NBK Juventa Milovice- BC Wizards Újezd nad Lesy 44:28

Utkaní v první a třetí čtvrtině odehrála naše pětka mazáků ve velkém stylu, hlavně ve třetí to byla symfonie, druhá pětka nováčků sice prohrála druhou čtvrtinu, ale v poslední čtvrtině srdnatě a zaslouženě uhájila naše vedení.

Body: Novák Filip 18, Kramule Tadeáš 10, Ladjimi Adam 6, Slovik Tomáš 4, Erben Vojtěch 2, Turek Dominik 2, Mammadov David 2. Fauly:0:4, Trojky:0:0, TH: 0/3 : 0/0, čtvrtiny: 20:2, 4:10,14:2, 6:12