VŠECHNO BEZ PROHRY

1. 12. 2022

​Počtem zápasů chudší víkend byl však pro naše družstva bodově bohatý. Všechny týmy, které hrály, získaly vítězství. Muži Polabí v první lize nad Chomutovem, Juventa U12 nad Pečkami a kadeti U17 nad Opavou a Ostravou. Především poslední zápas proti dosud neporažené Ostravě byl vynikající.
  • 1.liga mužů, skupina západ, základní část

BK Levharti Chomutov : Basketbal Polabí 87:107

K pátečnímu utkání jsme odjížděli "již tradičně" jako každé páteční utkání v neúplné sestavě, prostor však dostali naši junioři a nutno podotknou, že zejména Jakub Ouředník a Peter Kováčik se činili na výbornou. Domácí v čele s Macháčkem, Žiklou a Bojkem zcela jistě cítili šanci na vítězství. Sice jsme před domácími v tabulce mnohem výše, ale v utkání vzhledem k soupisce to byli domácí, kteří měli potvrdit roli mírného favorita.

Do zápasu jsme vstoupili velice koncentrovaně, bohužel nám dělala problém soupeřova hra ve vymezeném území a slušná úspěšnost zpoza tříbodového oblouku dvojice domácích hráčů. Naše hra byla v prvním poločase tak trošku v křeči, nedokázali jsme se uvolnit v útoku a naopak zapřít v obraně a tak byl rozdíl ve skóre v poločase 53:52 pro domácí.

Ve druhém poločase jsme věděli, že si musíme začít více věřit zejména pod košem, naštěstí pro nás se po změně stran domácí přestali trošku snažit hrát sety do vymezeného území, my jsme se rozběhli v útoku a soupeře ve zbývajících minutách naprosto zdemolovali. O to se postaral výrazným podílem Dávid Novák a kapitán Polabí Martin Kolář, nicméně všichni hráči se snažili na 110%. Peter Kováčik ročník 2005 dokázal dirigovat hru a prosadit se i 9 body, k němu se přidal další junior Jakub Ouředník, jenž se snažil "mlátit" s pivoty domácích a osmělil se i v útoku ke skvělým 15ti bodům. Nesmíme zapomenout zmínit i stabilně konzistentní výkony "kolínských" Pavla Nováka a Tomáše Merty. Sečteno podtrženo ve druhém poločase jsme se bavili hrou, užívali jsme si pobyt na hřišti a mohli přihlížet několika exhibičním akcím.

Teď nás však ještě čekají nesmírně těžká utkání, na která se však sejdeme v co nejlepší možné sestavě.

Body: Novák D. 36, Kolář 26, Ouředník, Novák P. 13, Kováčik 9, Merta 6, Studnický 2. Čtvrtiny: 25:26, 28:26, 17:24, 17:31.

• Kadeti U17 – extraliga, skupina B

BK Opava-BA Nymburk 69:92

Po dlouhé cestě do Opavy jsme vstoupili do zápasu velmi dobře a po první čtvrtině jsme si vytvořili dvanáctibodový náskok. Druhá čtvrtina byla vyrovnanější, ale i tak jsme dokázali náš náskok mírně navýšit. V druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu a na hřiště se dostali všichni naši hráči a mohli jsme tak pošetřit trochu síly na další utkání.

Body: Gevorkyan 18, Zajíc 16, Frič 13, Petrák 13, Křemen 10, Baštář 8, Synáček 6, Adamec 5, Vrbica 2, Brožek 1. Čtvrtiny: 20:32, 17:19, 15:19, 17:22

NH Ostrava-BA Nymburk 84:90

V neděli jsme nastoupili proti neporažené Ostravě a od začátku se hrál tvrdý a rychlý basketbal. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a v poločase jsme prohrávali o 2 body. V druhém poločase jsme se dostali až do deseti bodového vedení a soupeř reagoval změnou obrany na zónovou. To nás trochu přibrzdilo v útoku, ale dobrou obranou jsme zvládli koncovku a vrátili jsme soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu.

Body: Gevorkyan 28 (20 doskoků), Zajíc 22, Frič 14, Křemen 13, Adamec 8, Synáček 3, Petrák 2. Čtvrtiny: 30:22, 12:18, 17:23, 25:27

• Mladší minižáci U12 – krajský přebor

NBK Juventa Milovice- TJ Sokol Pečky97:27

Ještě před utkáním jsme se zbytečně zalekli výškové převahy soupeře. Úvod zápasu jsme zvládli na výbornou, ale naší nedůsledností v obraně jsme vrátili soupeře do hry, který až snadno zaznamenal tři střelecké pokusy za 3 body. Ve druhé čtvrtině jsme rozjeli "bomby". Soupeřův koš jsme zasypávali body především ve 3 čtvrtině, kterou jsme vyhráli 35:2. V poslední čtvrtině jsme se snažili proti soupeři dosáhnout 100 bodů, bohužel poslední střela nám nevyšla.

Body: Handl Štěpán 23, Kudrlička Šimon 18, Novák Filip 15, Kramule Tadeáš 12, Zejdl Vojtěch 9, Kudrlička Jakub 7, Zahradník Viktor 7, Král Tomáš 6 - za hosty: Šimek 10, Lněníček 5, Waldemar 4

Fauly:3:27, Trojky:0:3, TH: 17/39 : 0/1, čtvrtiny: 19:11, 20:6, 35:2, 23:8

NBK Juventa Milovice- TJ Sokol Pečky77:33.

Na začátku utkání se náš soupeř díky vyšší sestavě dostal do vedení, ale pak jsme začali hrát rychlý minibasketball a byli jsme nebezpeční hlavně v protiútoku. Vyjma poslední čtvrtiny jsme všechny vyhráli dvouciferným rozdílem a nakonec jsme vyhráli i celkově.

Body: Kudrlička Šimon 16, Kudlička Jakub 12, Handl Štěpán 10, Kramule Tadeáš 9, Pokorný Lukáš 9, Novák Filip 8, Redlich Eduart 5, Zeman Vít 2, Soumar Tomáš 2, Král Tomáš 2 - za hosty: Pawlásek 11, Šimek 10, Ceza 5, Fauly: 4:12, Trojky:2:2, TH: 5/15 : 3/6, čtvrtiny: 16::7, 16:6, 24:2, 21:18

„V obou zápasech, které náš tým vyhrál zaslouženým vyšším bodovým rozdílem, jsme bohužel nepředvedli všichni hráči své maximum. V zápasech proti Pečkám nás vedl kapitán Vítek Zeman, kterého čeká plánovaný chirurgický zákrok, což jej vyřadí na zbytek sezóny. Vítkovi za celý tým přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat mezi nás,“ doplnil trenér Horák.