Příprava

VYDAŘENÁ GENERÁLKA

28. 9. 2019

V generálce na novou sezonu jsme se střetli s dalším slovinským celkem KK Šenčur. Proti účastníkovi Alpe Adria Cupu jsme opět předvedli velmi intenzivní hru a s přehledem jsme vyhráli 109:69. Úspěšně jsme tak uzavřeli soustředění ve Zreče a pozitivně jsme se naladili na úvodní duel sezony s Pardubicemi, které sehrajeme 4. října ve Sportovním centru.

Trenér Oren Amiel chce po svých svěřencích velmi aktivní hru s obranou po celém hřišti a stejně jako Šentjur a Krka ani Šenčur tomuto tlaku neodolal. V prvn í čtvrtině se ještě držel, ale ve druhé části přišel velký tlak našich hráčů, sbírali míče a chodili do brejků, čímž si rychle vypracovali náskok o 16 bodů.

Soupeř ztrácel stále více sil, zatímco čeští mistři předváděli pěkné akce. Parádní byla smeč Jaromíra Bohačíka, s 16 body nejlepšího střelce týmu. Hodně vidět byli i Petr Šafarčík, hrající v přípravě ve velké formě, a v útoku se dařilo i Martinu Křížovi. Dobré minuty odehrál také mladý Jakub Tůma. Rozehrávač Roko Rogič zaz zaznamenal osm asistencí. Celkově hrál náš tým hodně kolektivně a nasbíral 30 asistencí, což je hodně nadprůměrné číslo.

Jedinou kaňkou zápasu tak bylo drobné zranění kapitána Pavla Pumprly, který musel odstoupit ze hry s krvácejícím nosem. Jeho spoluhráči se ale dál činili a v poslední čtvrtině soupeře jasně přehráli. Polovinu svých bodů dali z blízkosti koše a hned 32 bodů z rychlých brejků.

Hned po zápase vyrazil tým ze soustředění ve Slovinsku zpět domů, kde bude ladit souhru a formu na páteční start sezony.

KK Šenčur - ERA Basketball Nymburk 69:109 (15:21, 17:23, 20:29, 17:36)

Nejvíce bodů: Rizvič 18, Brkič 13, Martinič 12 - Bohačík 16, Šafarčík 15, Hankins 13, Kříž 12, Benda a Hruban po 10, Rogič a Booker po 8, Tůma a Peterka po 7, Pumprla 3, Dalton 0. Fauly: 25:20. Trestné hody: 13/12 - 27:17. Trojky: 3:10. Doskoky: 28:40. Asistence: 16:30.