VYSOKÁ VÍTĚZSTVÍ ŽÁKOVSKÝCH TÝMŮ

22. 9. 2022

Úvod do sezony se povedl hráčům Basketbalu Polabí, kteří nováčka soutěže bezpečně přehráli. Junioři narazili na dva silné týmy, kterým podlehli. V kategorii U11 jsme zvítězili výrazným rozdílem nad družstvem z Peček i Kolína. Také starší žáci U15 rozsápali SŠB Pardubice a s druhým týmem Pardubic byl zápas odložen.
  • 1.liga mužů, skupina západ

BA Lynx Liberec : Basketbal Polabí 67:79

V prvním utkání jsme se představili na palubovce nováčka soutěže Lynx Liberec a od samého začátku jsme dávali jasně najevo, že i když naše sestava není kompletní, chceme v letošní sezóně pomýšlet na co nejlepší umístění a zvládat i páteční utkání, kdy většinou nemáme k dispozici hráče z KNBL a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Chyběl nám zejména Rylich, Kábrt a Merta. I tak jsme do utkání vstoupili skvěle, první čtvrtinu jsme vyhráli 12:20. I ve druhé čtvrtině jsme velmi dobře bránili zejména situace 1 na 1, a tak jsme soupeři dovolili skórovat pouze 24 bodů oproti našim 36. Druhý poločas byl ze strany domácích o mnoho agresivnější, problémy nám dělal zejména Jiříček. Nápor domácích stačil pouze na snížení, nám však patřila konečná 4 minutovka, ve které jsme opět odskočili na rozdíl větší než 10 bodů a tento stav jsme v závěru bezpečně kontrolovali. Hráči zaslouží velkou pochvalu, stejně tak jako v minulých letech se musíme obejít bez společných tréninků, a proto je pro nás velmi cenné ubránit týmy pod 70 body. Zároveň se musíme v útoku opírat o hru 1 na 1, která nám sice v určitých momentech vázla, ale vzhledem k naší situaci je jasné, že sehrávat se budeme během celé sezóny a nemůže to být na jejím startu úplně ideální. O to cennější je vítězství a už se velice těšíme na další utkání.

Body: Novák Dávid 29, Šoula 18, Kolář 14, Mikula 12, Novák Pavel 4, Mareš 2, Fišera, Ouředník, Frič a Kováčik 0, čtvrtiny: 12:20, 12:16, 18:21, 25:22.

• Junioři U19, základní část, skupina A

Junioři do nové sezóny nevstoupili výsledkově dobře, nicméně hned na startu je čekaly favorité naší skupiny.

BA Nymburk : GBA Lions Jindřichův Hradec 71:93

Proti GBA jsme hráli skvělý první poločas, byli jsme důslední na doskoku, v obraně jsme pracovali tak, jak jsme měli a dokázali jsme sdílet míč na útočné polovině. V poločase jsme tak vedli rozdílem dvou bodů 40:38. Po změně stran nám bohužel absolutně přestal fungovat útočný i obranný doskok, nebyli jsme důslední v odstavování hráčů a soupeř si v téměř každém útoku dokázal 2x někdy i 3x hladce doskočit a skórovat, musíme si uvědomit, že i přes absenci některých hráčů musíme hrát na maximum a snažit se bojovat i s mnohem vyššími hráči a ne je chtít přeskákat. Nicméně první poločas nám ukázal čeho je tento tým schopný a na tom chceme stavět i do budoucna.

Body: Kováčik 13, Ouředník a Kosík 11, Gevorkyan 10, Jakubal 9, Frič 8, Grmolenský a Kořínek 3, Janota 2, Zajíc 1, čtvrtiny: 20:20, 20:18, 15:29, 16:26.

BA Nymburk : Sokol Písek Sršni 80:102

Nedělní utkání by se dalo charakterizovat jako den "blbec" na útočné polovině, je ale velký problém, že jsme nebyli schopni během celého utkání ubránit situace 1 na 1 a celkově se obranou chytnout. V útoku nám nemusí padat, jako se tomu stalo dnes, ale nesmíme nebránit jako v tomto utkání. Klobouk dolů před hostujícím týmem, který vsítil celkem 17 trojek a ve třetí čtvrtině mu do koše spadla téměř každá střela, což nás obrovsky psychicky sráželo dolů. Nedá se nic dělat, musíme makat na obranné fázi, doléčit veškerá zranění, nemoci a vrhnout se na další utkání s pozitivním přístupem, sezóna není sprint, ale maraton a na to musíme myslet i vzhledem k systému soutěže je třeba hodit úvodní porážky rychle za hlavu.

Body: Kováčik 22, Kořínek 17, Frič 16, Ouředník 12, Grmolenský 6, Gevorkyan, Jakubal, Janota 2, Kosík 1, čtvrtiny: 16:27, 22:29, 19:30, 23:16