úterý 24. 9. 2019 od 17:00
63:99

10:29, 17:26, 20:22, 16:22

Kemoplast Šentjur — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Držič 15, Vlahovič 10, - Hruban 18, Hankins a Dalton po 14, Šafarčík 10, Rogič a Booker po 9, Benda a Pumprla po 8, Bohačík 5, Peterka 2, Kříž a Tůma po 1. Fauly: 19:18. Trestné hody: 14/12 - 22/15. Trojky: 7:10. Doskoky: 32:49. Asistence: 15:26.

Náš tým vyrazil na herní soustředění do slovinských lázní Zreče a hned v prvním přípravném utkání v kompletní sestavě doplněnou o reprezentanty předvedl parádní demolici. Přehráli jsme slovinský tým KK Šentjur 99:63. Proti celku ze země úřadujících mistrů Evropy vedeného otcem slovinské hvězdy NBA Luky Dončiče jsme měli především skvělou první půli, ve které jsme vedli už 52:19.

Trenér Oren Amiel připravuje tým na agresivní celoplošnou obranu s rychlým přechodem do útoku a proti Šentjuru to hráči dokonale plnili. Vytvářeli na soupeře tlak, získávali míče už na jeho polovině a několikrát ho nenechali včas vystřelit. Už v první čtvrtině jsme tak vedli o 22 bodů a před poločasem narostl náskok až na 33 bodů. Kapitán Pavel Pumprla dokonce během pár vteřin dvakrát vybojoval míč hned při rozehrávce soupeře zpod koše.

Slovinský celek byl hodně zaskočený a v poločase byl trenér Saša Dončič hodně rozezlený. Bouřka v kabině jeho hráče namotivovala alespoň k tomu, že hru vyrovnali a jejich ztráta už nenarůstala. Občas až zákeřné zákroky ovšem vedli k tomu, že z utkání odstoupili Jaromír Bohačík s naraženým kolenem a Hayden Dalton s poraněným kotníkem. Utkání se tak dohrávalo hlavně tak, aby už se nikdo nezranil.

Hráči předvedli hlavně v první půli opravdu atraktivní basketbal. Nejlepším střelcem byl Vojtěch Hruban s 18 body za 18 minut. Američtí pivoti Zach Hankins a Hayden Dalton zaznamenali shodně 14 bodů a oba předvedli parádní letecké akce. Hodně vidět byl i Deishuan Booker, který k dobré obraně přidal devět bodů a osm asistencí.