úterý 22. 12. 2020 od 16:00
86:76

23:16, 21:16, 18:19, 24:25

ERA Basketball Nymburk — Basket Brno

Nejvíce bodů: Prewitt 19, Palyza 14, Obasohan 13, Zimmerman a Hruban po 10, Benda 8, Kříž 4, Dalton, Kovář po 3, Tůma 2, Rylich 0 - Farský 19, Krakovič 17, Georgiev 16, Půlpán 8. Fauly: 23:24. TH: 30/25 - 19/11. Trojky: 3:11. Doskoky: 51:42. Ztráty: 13:14. Zisky: 5:7. Asistence: 19:21.

Basketbalisté Nymburka v dohrávce 5. kola Kooperativa NBL porazili Brno 86:76, přestože měli špatný střelecký den. I když trefili jen tři trojky s úspěšností pouhých 13 procent, dokázali v bojovném utkání urvat devátou soutěžní výhru za sebou a upevnili si první místo v tabulce. Nejlepšími střelci byli s 19 body domácí Omar Prewitt a hostující Radek Farský.

Nymburk na soupeře vletěl, ale Brňané se tlaku nezalekli, rychle našli své tempo a drželi s favoritem krok. Zvláště když se domácím nedařila střelba. V první čtvrtině měl slinu jen Lukáš Palyza, který trefil i trojku po signálu v poslední vteřině první čtvrtiny a zvýšil tak na rozdíl sedmi bodů.

Ve druhé části se Nymburku povedlo odskočit až na 14 bodů, ale Brno se nevzdávalo a pod taktovkou dobře hrajících Krakoviče a Farského se udrželo ve hře. Nymburk měl potíže na rozehrávce, kde měl problémy s fauly Retin Obasohan a Jakub Tůma si poranil kotník.

Brno tak postupně stahovalo a šest minut před koncem mělo dokonce volnou trojku na to, aby snížilo na rozdíl pouhých dvou bodů. Jenže mladý reprezentant Richard Bálint neproměnil. Vzápětí se prosadili Petr Benda, Obasohan a trestné hody proměnil Hayden Dalton a Nymburk měl rázem dvouciferný náskok, který už udržel.

Oba celky se spolu utkají už za týden v odvetě, tentokráte v Brně.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Brno hrálo dobře. Byli připraveni hodně nám to ztížili. Zvláště když nám se dnes střelecky nedařilo. Ale zvládli jsme to. Náš tým má dobrou budoucnost, hrajeme s dobrou energií a vrátíme se zpět do našich kolejí. Oni přijeli s dobrými nápady a my jsme dnes byli nervózní při střelbě. A dobře jsme nepohybovali míčem. To se občas stává. Po zápasech Ligy mistrů bývá těžké udržet koncentraci. Ale bude to dobré. Byl to pro nás dobrý zápas. Teď s nimi musíme hrát příští týden, ale oni zas musí hrát s námi. Teď kluci budou slavit Vánoce, můj svátek to ale není, takže já půjdu do práce a budu se připravovat na ten příští zápas. Je dobře, že teď budou čtyři dny na to, abychom si trochu mentálně odpočinuli. Všem přeji Veselé Vánoce a pak Štastný nový rok.“

Lubomír Růžička (trenér Brna): „Gratuluji Nymburku k vítězství. Nakonec dvojcifernému, i když si myslím, že jsme tu sahali po ještě lepším výsledku. Rozhodly maličkosti, jako když dostaneme trojky v poslední vteřině čtvrtiny, přestože víme, že bude clona na Lukáše Palyzu. Měli jsme topovat, netopovali jsme a bylo to mínus sedm. Pak pasáž, kdy jsme měli problémy s fauly a šli jsme do netypické sestavy, kterou nám Nymburk rozbíjel na pick and rollu. Pak jsme jim ale pick and roll zastavili tím, že jsme změnili plán, a voda na náš mlýn, že Nymburk neměl svůj den při střelbě. Pro nás to byla dobrá zkušenost a dobrý zápas, ale můžeme hrát ještě lépe. A těším se na odvetu 29. prosince. Musíme se připravit, abychom byli pro Nymburk ještě lepším soupeřem. Kluci chtěli bojovat, nechtěli dostat výprask, ale škoda těch maličkostí. Za stavu mínus sedm nedáme dvojku. Pak tam byl podle mě neodpískaný technický koš. Pak dostaneme z protiútoku. Ríša Bálint měl otevřenou trojku. Měli jsme i přes dvacet asistencí. Bylo to dobré, ale chybí nám lepší zabijáckost.“

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00