středa 9. 12. 2020 od 18:45
80:96

23:23, 17:24, 23:29, 17:20

GEOSAN Kolín — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Číž 21, Wallace 16, Novotný 15 - Kříž a Benda po 14, Palyza 12, Prewitt a Dalton po 11, Zimmerman 10, Hruban 8, Obasohan 7, Rylich 5, Kovář 4, Jirák 0. Fauly: 14:17. TH: 11/10 - 15/9. Trojky: 14:7. Doskoky: 34:45. Ztráty: 14:10. Zisky: 6:9. Asistence: 17:14.

Basketbalisté Nymburka ve 13. kole Kooperativa NBL přečkali dobrou formu Kolína a na jeho hřišti zvítězili 96:80. Vyhráli tak vyšším rozdílem než před měsícem v prvním vzájemném utkání v Nymburce. Nejlepším střelcem vítězů byli se 14 body Petr Benda a Martin Kříž, který překonal hranici 2000 nastřílených bodů v NBL. Za domácí dal 21 bodů Adam Číž.

Nymburk do utkání nastoupil bez Hardinga, Šafarčíka a také Jakuba Tůmy, který si na předzápasovém tréninku poranil kotník. Do základu tak na rozehrávače nastoupil Retin Obasohan a zařídil první dva koše svého týmu. Kolín ale potvrzoval svou formu a dělal soupeři potíže především svou přesnou střelbou za tři body. Dařilo se zejména Čížovi. První čtvrtina tak byla vyrovnaná.

Ve druhé čtvrtině dal osm bodů Nymburka v řadě Lukáš Palyza a zařídil sedmibodové vedení. Ve druhé půli se ale střelecky chytil bývalý hráč Nymburka Filip Novotný, který trojkami držel rozdíl na šesti bodech. Do konce třetí čtvrtiny se ale hostům přeci povedlo odskočit na dvouciferný rozdíl, o což se postarali reprezentanti Palyza a Kříž. Nymburk už si pak vedení hlídal a navýšil ho až na třiadvacet bodů.

Největší rozdíl mezi oběma týmy byl ve hře pod košem, odkud dal Nymburk 56 bodů oproti 18 Kolína. Také vytěžil o 12 bodů více z protiútoků. Kolín zas trefil 14 trojek, zatímco hosté jen sedm.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Kolín je trochu unikátní tým, proti kterému se těžko hraje, protože mají všude střelce. Zkusili jsme na ně trochu změnit strategii. Kolín ale ukázal, že se na třetí místo nedostal náhodou. Hrají teď s velkým sebevědomí a je to na nich vidět. Je třeba jim dát kredit, hrají dobrý basketbal. My jsme si vyzkoušeli různé věci a bylo to pro nás přínosné.“