sobota 19. 12. 2020 od 18:00
53:115

23:30, 11:28, 7:34, 12:23

BK ARMEX Děčín — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Kroutil 14, Ježek 13, Pomikálek 7 - Benda, Dalton a Tůma po 14, Kříž 13, Hruban 12, Rylich a Palyza po 11, Prewitt 10, Obasohan 8, Zimmerman 4, Kovář a Jirák po 2. Fauly: 24:19. TH: 19/16 - 21/13. Trojky: 5:14. Doskoky: 28:38. Ztráty: 32:11. Zisky: 3:21. Asistence: 10:29.

Basketbalisté Nymburka v 15. kole Kooperativa NBL deklasovali Děčín na jeho hřišti 115:53. Zaznamenali tak svou nejvyšší ligovou výhru od října 2017, kdy porazili Olomoucko rovněž o 62 bodů. Hned osm nymburských hráčů si připsalo dvouciferný počet bodů a postarali se tak o nejvíce nastřílených bodů v této sezoně. Nymburk tak zůstává na prvním místě v tabulce.

Děčín udržel s hosty krok jen osm minut. Od stavu 21:22 šlo o galapředstavení Nymburka, který soupeře ničil v obraně, celkem mu vzal 32 míčů, a exceloval v útoku. Nejlepší zápas své krátké kariéry hrál František Rylich, který dvěma trojkami na začátku druhé čtvrtiny nasměroval spoluhráče k rozhodujícímu úniku a ještě do poločasu se povedlo odskočit na rozdíl přes dvacet bodů.

Rylich proměnil všechny čtyři své střely, z toho tři byly za tři body. Celému týmu se dařilo v útoku, když střílel s úspěšností 64 procent za dva body a 54 procent za tři body. Když pak Nymburk ve třetí čtvrtině předvedl drtivou šňůru 27:0 a odskočil na rozdíl přes 50 bodů, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto.

V poslední čtvrtině pak už Nymburk hrál převážně se svými mladými hráči, přesto dokázal náskok ještě navýšit. V jednu chvíli tam byli spolu s veteránem Petrem Bendou jen hráči, kteří by věkem mohli být jeho synové. Frustraci domácích pak potvrdil Lukáš Bobek, který dvakrát v útoku fauloval loktem Rostislava Jiráka a ještě se po něm vztekle ohnal.

Nymburský tým svým výkonem dal hezký dárek trenérovi Orenovi Amielovi k dnešním 49. narozeninám.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Pro nás je hlavní nasazení, se kterým jdeme do zápasu. A přístup hráčů byl dnes perfektní. Když se nastoupí s takovým nasazením, tak se vždy dostaví i sebevědomí. To se dnes ukázalo. Ondra Šiška hraje tuto sezon velmi dobře a my respektujeme každého soupeře a řádně se na něj připravujeme. Pak je to o tom, jak jsme v obraně pozorní. A to jsme dnes byli. Odvedli jsme na něm velmi dobrou práci. František Rylich (hráč Nymburka): „Jsme rádi, že nám to vyšlo až takovým rozdílem. Šli jsme do zápasu s tím, že budeme chtít hrát naše vysoké tempo a to se dařilo. Brzy jsme si tak vytvořili náskok a ten už jen zvyšovali. Trojky jsou u mě to, čím se mohu chytit. Takže když jsme byl volný, tak jsme se snažil vystřelit. A spadlo to tam. To mi pomohlo a dostal jsem se do zápasu.“

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00