čtvrtek 22. 4. 2021 od 17:45
74:99

21:26, 13:25, 22:31, 18:17

GEOSAN Kolín — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Pekárek 18, Machač a Dlugoš po 11 - Hruban 20, Palyza 19, Harding 18, Dalton, Zimmerman, Tůma a Benda po 8, Kovář a Rylich po 5, Prewitt a Jirák po 0. Fauly: 14:21. TH: 18/13 - 11/10. Trojky: 9:17. Doskoky: 37:41. Ztráty: 15:11. Zisky: 5:5. Asistence: 14:24.

Basketbalisté Nymburka završili nadstavbu Kooperativa NBL vítězstvím 99:74 na hřišti Kolína a s jedinou porážkou v sezoně jdou jako nejvýše nasazený tým do play off. To odstartují už v neděli čtvrtfinálovým duelem proti Ústí nad Labem, které v předkole postoupilo přes Svitavy.

Kolín šetřil opory Číže, Skinnera a Wallace a souboj prvního týmu se třetím tak postrádal větší napětí. V úvodu se sice domácí drželi, ale postupně začal Nymburk potvrzovat roli favorita. Když pak ve druhé čtvrtině dal Lukáš Palyza osm bodů v řadě a zařídil odskočení na 15 bodů, přestali domácí klást odpor.

Do druhé půle navíc Nymburk nastoupil se zrychlenou hrou, přesně střílel z dálky a rázem vedl o 30 bodů a zápas už se pak spíše dohrával a oba celky se připravovali na play off.

Nymburk, který si připsal 24 ligové vítězství v řadě, dal 21 bodů z protiútoků, přidal 17 trojek s úspěšností 48 procent. Kolínské tak ničil jejich vlastní zbraní. Pět trojek trefil Palyza, který dal 19 bodů. O bod více přidal Vojtěch Hruban, dalších 18 bodů dal Jerrick Harding. Hned osm trojek dal Nymburk ve třetí čtvrtině.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Myslím, že dnes to byl zápas mezi dvěma dobrými obrannými týmy. Kvalita střelby tomu odpovídala. Pro nás bylo důležité správně rozložit minuty tak, aby se hráči, u terých to potřebujeme, dostali do správných kolejí, a abychom byli připraveni na play off.

Lukáš Palyza (hráč Nymburka): „Z naší strany bylo prvních 15 minut ne zcela uspokojivých. Poté jsme se naštěstí probrali a začali jsme potvrzovat na obou polovinách naší dominanci. Když to bylo o 30 bodů, tak jsme více prostřídali a ta hra byla taková všelijaká. Jsem velmi rád, že se ani na jedné straně nikdo nezranil, i přes to, že tam byly velmi nepříjemné momenty. A na druhou stranu musím říct, že po posledních dvou zápasech, kdy jsme vyhráli o 50 nebo o 60 bodů, tak jsem rád, že nás Kolín trošku prověřil. Směřujeme samozřejmě na play-off a na Ligu mistrů a potřebujeme se udržet v dobré formě.“

Miroslav Sodoma (trenér Kolína): „Gratulujeme Nymburku k výhře. Dnes jsme zakončili nadstavbovou část – jak už jsme několikrát řekli, je to pro nás neuvěřitelný úspěch a historický úspěch Kolína jít do play-off ze třetího místa. V tom chceme uspět a kvůli tomu jsme uzpůsobili i dnešní taktiku, kdy z důvodu možných zranění tři naši hráči nehráli, abychom se co nejvíce nachystali. Já si myslím, že všichni ostatní, kteří tu zbyli, odehráli velmi slušné utkání proti tak silnému soupeři, jako je Nymburk a myslím si, že jsme bojovali. 12 útočných doskoků určitě svědčí o naší aktivitě. Přehráli nás svojí kvalitou, ale nemáme se za co stydět. Teď se budeme připravovat a budeme věřit, že v neděli a v pondělí tady porazíme Pardubice.“

David Pekárek (hráč Kolína): „Dnešní zápas jsme odehráli ve velmi oslabené sestavě, ale myslím, že jsme se s tím poprali velice solidně. I přes to, že jsme prohráli vysokým rozdílem, tak si myslím, že hráči, co dnes nastoupili, předvedli maximální výkon. Z tohoto pohledu si myslím, že můžeme být spokojeni a teď se musíme soustředit na zápas s Pardubicemi.“