105:82

33:15, 31:23, 28:21, 13:23

ERA Basketball Nymburk — SLUNETA Ústí nad Labem

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Harding 18, Zimmerman 17, Kovář 13, Prewitt, Dalton a Obasohan po 9, Palyza 8, Tůma 7, Šafarčík a Benda po 6, Hruban 3, Rylich 0 - Hanes 16, Fait 14, Haymond a Pecka po 11. Fauly: 117:23. TH: 19/15 - 14/11. Trojky: 10:7. Doskoky: 40:36. Ztráty: 11:18. Zisky: 10:5. Asistence: 25:11.

Basketbalisté Nymburka vyhráli i druhý zápas čtvrtfinále play off Kooperativa NBL a jediná výhra je tak dělí od postupu do semifinále. Ústí nad Labem doma porazili 105:82, když v průběhu zápasu vedli až o 36 bodů. Sérii mohou zakončit už ve čtvrtek v Ústí. Pozitivem pro Polabany je také návrat belgického reprezentanta Retina Obasohana, který po vyléčení zápalu plic po šesti týdnech opět naskočil do hry.

Začátek zápasu musel být o 15 minut odložen, jelikož zhruba 20 minut před plánovaným začátkem ústecký hráč Johan Haiblík při smeči rozbil desku koše. Jelikož výměna desky by trvala v řádech hodin a zápas by se tak musel odložit, zvolila se varianta koše odsunout stranou a hrát na náhradní spouštěcí koše.

Domácím chvíli trvalo, než si na nové koše zvykli, ale brzy opět rozjeli svou mohutnou ofenzivu. Především Stephen Zimmerman opět úřadoval pod košem se 17 body a 9 doskoky a střelecky se chytl Jerrick Harding. Po šňůře 12:0 na přelomu první a druhé čtvrtiny Nymburk vedl už o 20 bodů.

Při druhém nástupu do hry začal ukazovat Obasohan, že ani dlouhá nemoc nic nesebrala z jeho kvality a v jednu chvíli dal sedm bodů v řadě. Když se pak rozehrál i Luboš Kovář, bylo o vítězovi jasno. Jenže posledních 12 minut už ze strany domácích postrádalo energii a soustředění a Ústí toho využilo alespoň ke snížení skóre.

Ohlasy trenérů

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Nevím, co říci, protože se mi honí hlavou hodně věcí. Nekončili jsme zápas dobře. Nebyl jsem spokojený s tím, jak jsme hráli. Dobré je, že jsme mohli po dlouhé době dát minuty Retinovi Obasohanovi. Ale teď máme týden na to, abychom našli svou hru, než pojedeme do Ruska. Musíme se zlepšit, protože tohle není úroveň hry, jakou od našich hráčů očekáváme. nepamatuji si, že bych při zápase zažil rozbitou desku. Ale to odložení začátku zápasu nehrálo roli, protože máme v týmu profesionály a náš kondiční kouč je dál správně rozcvičoval.“

Luboš Kovář (hráč Nymburka): „K výhře v dnešním zápase nás dovedla dobře odehraná druhá polovina první čtvrtiny. Začali jsme více běhat, uvědomovali jsme si, že soupeř v té době hrál v malé sestavě, proto jsme míč tlačili do dolního postavení blíž ke koši na pivoty. Ti pak měli snadnější zakončení. Pokud se Ústí stáhlo více do podkošového prostoru, vyhazovali jsme míč ven a měli jsme díky tomu otevřené střely. Dnešní zápas skončil menším rozdílem. Já za tím vidím slabší koncentraci ve druhém poločase. Jako kdybychom už o nic nehráli. Na začátku zápasu jsme se museli vlastně dvakrát rozcvičovat, protože jsme čekali, až se připraví hřiště po rozbití desky na koši. Nebylo to nic příjemného. Bavil jsem se s Petrem Bendou, který mi říkal, že po druhém rozcvičení cítil naprosto hrozně, měl těžké nohy a bylo pro něj náročné se rozeběhnout. Mně je o dvacet méně a měl jsem to podobné. Byl to nezvyk, ale alespoň budeme mít na zápas i jiné vzpomínky."

Jan Šotnar (trenér Ústí): „ I když jsme v tomto utkání také prohráli, musím ho hodnotit kladněji. Viděli jsme, že pokud chceme s Nymburkem nějak soupeřit, musíme něco změnit. Nastoupili jsme s menší sestavou, mladšími hráči, snažili jsme se hodně přebírat a trochu přitlačit na míč. Myslím, že jsme domácí v prvních třech minutách minimálně zaskočili a drželi jsme vyrovnané skóre. Pak Nymburk začal hrát svou hru a v třetí čtvrtině to s námi nevypadalo vůbec dobře. Moji hráči zaslouží pochvalu, že se nevzdali a nakonec vyhráli poslední čtvrtinu o deset bodů. Výsledek a předvedená hra byla lepší než včera. Posun začátku utkání pro nás pro trenéry asi nebyl nijak dramatický, bylo to jen o deset minut. Možná pro hráče to bylo horší, protože rozbitý byl zrovna ten náš koš a chvíli jsme se nemohli rozcvičovat. V dalším utkání se pomyslně uzavírá kruh mé letošní spolupráce s klubem Slunety. Zápasem proti Nymburku jsem debutoval a ve čtvrtek může sezona skončit. Nechceme samozřejmě prohrát, ale ctíme sílu soupeře. Zkusíme zase něco nového vymyslet a trochu ještě Nymburk potrápit."

Dalibor Fait (hráč Ústí): „Z dnešního zápasu máme o trochu lepší pocit než ze včerejšího. Lépe jsme běhali, lépe jsme bránili, měli jsme jinou taktiku do obrany. Naštěstí nám toho vycházelo více než včera. Série se stěhuje do Ústí a já doufám, že to nebude poslední zápas sezony. Hrajeme doma a to je pro nás trochu výhoda. Můžeme na soupeře více zatlačit. Snad bude výsledek přijatelnější pro nás. Budeme stále bojovat o výhru a prodloužení série. V dalším utkání budeme čerpat ze všech tří zápasů, které jsme v poslední době proti Nymburku odehráli."

středa 27.3. - 17:00