středa 20. 10. 2021 od 17:30
75:101

29:27, 17:30, 14:28, 15:16

NH Ostrava — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Vann 17, Bohačík 13, Ubilla 11 - Palyza 21, Harding 19, Ross 16, Kovář 11, Gak a Hruban po 9. Rivers 7, Benda 6, Rylich 3, Váňa a Kábrt po 0. Fauly: 20:23. TH: 26/18 - 18/16. Trojky: 9:13. Doskoky: 33:38. Ztráty: 20:16. Zisky: 12:13. Asistence: 15:19.

Ačkoli basketbalisté Nymburka začali předehrávku 15. kola Kooperativa NBL v Ostravě vlažně a prohráli první čtvrtinu, nakonec porazili domácí jasně 101:75. Připsali si tak už 40. ligové vítězství v řadě a vedou tabulku. Nejlepším střelcem byl s 21 body Lukáš Palyza, Jerrick Harding zaznamenal 19 bodů a 6 asistencí.

Po dlouhé cestě autobusem Nymburku chvíli trvalo, než se rozběhal a zejména v obraně měl v úvodu problémy. Ostrava toho využila a rychle získala vedení 12:5. Pak ale zvedl nymburský prapor Palyza a devíti body táhl hostující šňůru 14:2 znamenající obrat. Domácí se však udrželi v kontaktu a Svoboda trojkou s klaksonem první čtvrtiny zařídil pro Ostravu těsné vítězství v úvodní desetiminutovce.

Ještě ve druhé čtvrtině byl vyrovnaný stav 36:36, pak ale Nymburk přeci jen začal unikat a vybudoval si mírný náskok. Následně navíc předvedl tradičně silnou třetí čtvrtinu, kdy dobře bránil, ukázal i několik hezkých bloků a vybudoval si postupně vedení až o 29 bodů. Za celou druhou půli dovolil Ostravě stejně bodů jako za úvodní čtvrtinu.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Byl to zajímavý zápas. Zejména v první čtvrtině hráli oba týmy velmi dobře v útoku. My jsme dali domácím hodně prostoru, ale postupně jsme obranu zlepšili a kontrolovali jsme zápas.“

Lukáš Palyza (hráč Nymburka): „Po delší době se nám nepovedl start do zápasu. Ostrava hrála bojovně a vyhrála první čtvrtinu. Zejména když za ní nastoupili čeští kluci, tak na nich byla vidět velká energie a chuť. My se před poločasem ale urvali na desetibodový rozdíl a ten jsme pak navyšovali. Jsem rád, že se projevila naše větší herní praxe a zkušenost, i když tam bylo z naší strany hodně nepřesvědčivých momentů.“