sobota 18. 12. 2021 od 18:00
90:126

18:31, 19:35, 30:35, 23:25

BK REDSTONE Olomoucko — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Vučkovič 23, Dukanovič 18, Dragovič 14 - Ross 24, Harding 20, Váňa 15, Rivers 13, Palyza 12, Hruban 10, Kovář a Tůma po 7, Benda a Gak po 6, Rylich 4, Kříž 2. Fauly: 26:25. TH: 29/19 - 25/20. Trojky: 11:16. Doskoky: 29:34. Ztráty: 16:10. Zisky:7:9. Asistence: 17:24.

Basketbalisté Nymburka útočili v 18. kole Kooperativa NBL na klubový rekord v počtu nastřílených bodů. Nakonec vyhráli na hřišti Olomoucka 126:90, což je o sedm bodů méně než je klubový rekord a o deset, než je rekord soutěže. Nymburk si alespoň vytvořil rekord v počtu bodů po třech čtvrtinách, kdy měl na kontě 101 bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl s 24 body Colbey Ross, Jerrick Harding přidal 20 bodů.

Nymburk měl zápas pod kontrolou od úvodních minut, když měl velmi dobrou úspěšnost střelby 64 procent a dokonce 66 procent za tři body, odkud trefil 16 z 24 pokusů. Rychle tak navyšoval své vedení a už v první půli vedl o 30 bodů.

V ofenzivě pokračovali i po změně stran. Zatímco v předchozích pěti ligových zápasech nedosáhli na sto bodů, tentokráte tuto hranici pokořili už po třech čtvrtinách. Pokořili tak o bod i vlastní maximum, když dosud dali za úvodních 30 minut nejvíce sto bodů Ostravě před čtyřmi roky. Od sezony 2000/01 je to třetí nejvyšší nástřel jednoho týmu po třetí čtvrtině. Prostějov dal v roce 2007 104 bodů a 103 bodů daly Pardubice v zápase proti Ostravě v roce 2018.

V poslední části už přišlo trochu polevení a nepovedlo se tak zaútočit na absolutní bodový rekord Prostějova se 136 body v zápase KNBL a ani na nymburské maximum 133 bodů.

Nymburk se tak v ofenzivě naladil na důležitý středeční duel Ligy mistrů v Praze proti Galatasaray Istanbul, ve kterém potřebuje zvítězit, aby si zajistil postup.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Byl to hezký zápas na koukání, hrál se opravdu ofenzivní basketbal. Ale my musíme odvádět lepší výkon hlavně v obraně, nechali jsme Olomoucku hodně prostoru a také se trefovali. Na to si musíme dát pozor.“ Colbey Ross (hráč Nymburka): „Popravdě si ani nepamatuji, že by můj tým dal někdy tolik bodů. Většinou jsme dávali jen kolem stovky. Takové skóre bývá k vidění jen v NBA, kde mají o osm minut hry více. Dnes to bylo spíše ofenzivní cvičení a všichni se trefovali. Je dobře, že jsme si zvedli útočné sebevědomí, ale na středeční zápas s Galatasarayem je třeba přidat i obranu.“