100:96

26:29, 26:19, 26:26, 22:22

ERA Basketball Nymburk — Brose Basket Bamberg

Nejvíce bodů: Gibbs 18, Harding 17, Gak 12, Rivers a Tůma po 11, Palyza 8, Benda a Hruban po 7, Kovář 6, Rylich 3 - Prewitt 20, Sengfelder 16, Geben 14.

Basketbalisté Nymburka si.v přípravě na novou sezonu připsali cenný skalp, když porazili Brose Bamberg 100:96. Proti pravidelnému soupeři z prestižní Ligy mistrů a přednímu celku německé ligy vedli většinu zápasu a předvedli kolektivní výkon, když hned osm hráčů mělo sedma více bodů. Nejlepším střelcem byl s 18 body Sterling Gibbs, který přidal i sedm asistencí. Bamberg táhl s 20 body bývalý hráč Nymburka Omar Prewitt.

Nymburk nastoupil už i s kapitánem Vojtěchem Hrubanem, který tento týden začal naplno trénovat po operaci chodidla. A hned v úvodu zápasu se Hruban pěti body podílel na dobrém vstupu do zápasu. Jenže pak se chytl Prewitt a Bamberg vyhrál první čtvrtinu.

Nymburk však potvrzoval, že to na Bamberg umí a i s novým kádrem navázal na čtyři předchozí výhry ze vzájemných zápasů Ligy mistrů. V útoku se dařilo pivotovi Gakovi, z dálky se rozstříleli Jakub Tůma s Gibbsem a stejně jako v prvním přípravném zápase byl hodně vidět i Jerrick Harding. Ten se také postaral o klíčový koš minutu před koncem na 98:94.