75:85

31:17, 15:24, 16:17, 13:27

KK Krka Novo Mesto — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Stipčevič 23, Stavrov a Kosi po 14 - Palyza 19, Hruban 18, Harding 12, Kovář 10, Váňa 9, Rivers 6, Gibbs 5, Kábrt 3, Gak 2, Tůma 1.

Basketbalisté Nymburka v předposledním přípravném utkání zvítězili nad Krkou Novo Mesto 85:75, přestože v zápase prohrávali už o 18 bodů. Slovinskému soupeři tak oplatili čtvrteční porážku a utnuli sérii tří přípravných proher za sebou. Nejlepším střelcem byl s 19 body Lukáš Palyza, Vojtěch Hruban přidal 18 bodů a Jerrick Harding 12 bodů.

Pro Nymburk šlo o zakončení soustředění ve Slovinsku. Zatímco první zápas se hrál na hřišti Krky, tentokráte se hrálo na neutrální půdě v hale klubu Laško. Čeští šampioni šli do utkání bez Petra Bendy, který léčí menší zdravotní potíže z prvního duelu. Navíc se brzy v utkání zranil rozehrávač Sterling Gibbs. musel odstoupit.

Gibbsovo zranění jen korunovalo nepovedený začátek zápasu. Už po 30 vteřinách Nymburk prohrával 0:7 a nedařilo se téměř nic. Krka tak v závěru první čtvrtiny vedla už 31:13. Nymburk ale ukázal svou sílu a dokázal se zmátořit. Pomohl k tomu Palyza, ale také čeští mladíci. František Váňa trefil dvě trojky, další přidal nymburský odchovanec Filip Kábrt, který přinesl do hry potřebnou bojovnost.

Nymburk pak několikrát snížil na jediný bod, ale Krka vždy znovu odskočila. V poslední čtvrtině už ale tlak soupeře neustála a po důležité trojce Luboše Kováře a sedmi bodech Lukáše Palyzy se povedlo obrat dokonat.

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00