pondělí 7. 2. 2022 od 18:00
78:92

15:25, 17:25, 24:22, 22:20

SLUNETA Ústí nad Labem — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Autrey 26, Svejcar 20, Pecka 12 - Hruban 24, Váňa 17, Ross 13, Kříž 9, Tůma a Benda po 7, Routt 6, Gak 4, Rylich 3, Kovář 2, Kábrt 0. Fauly: 18:24. TH: 24/21 - 14/10. Trojky: 9:6. Doskoky: 29:41. Ztráty: 14:12. Zisky: 6:7. Asistence: 10:18.

Basketbalisté Nymburka vyhráli i ve svém druhém utkání nadstavby Kooperativa NBL, když na hřišti Ústí nad Labem s přehledem zvítězili 92:78. Připsali si tak už jedenácté ligové vítězství v řadě za sebou a s jedinou porážkou vládnou tabulce. Výhru dirigoval Vojtěch Hruban, který už v prvním poločase dal 15 ze svých 24 bodů. Ústí táhl s 26 body Lamb Autrey.

Nymburk opět nastoupil bez lehce zraněných Lukáše Palyzy a Jerricka Hardinga. Oproti předchozím zápasům však předvedl svou kvalitu Vojtěch Hruban. Ten měl dosud v roce 2022 trojky 0/12, ale v Ústí hned s první trojkou uspěl a to ho nakoplo k nejlepšímu ligovému výkonu od začátku listopadu.

K němu se přidal František Váňa, který se 17 body odehrál druhý nejlepší zápas od příchodu do Nymburka. A když se na konci první čtvrtiny prosadil dvakrát Colbey Ross, utekli hosté na dvouciferný rozdíl a ten už nepustili. Naopak postupně vedení navýšili na 21 bodů a v klidu si hlídali vítězství.

Nymburk jasně dominoval pod košem, kde dal 50 bodů oproti 18 bodům domácích. Mimo jiné parádní smečí přes obránce se v poslední čtvrtině prosadil Hruban.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Byl to pro nás těžký zápas, protože jsme měli málo času na rekonvalescenci po sobotním utkání, jsme limitováni v rotaci kvůli zraněním, návratům po covidu, ale jsem rád, že jsme to takto odehráli, obzvláště v první půli, a zasloužili jsme si vítězství.“

Vojtěch Hruban (hráč Nymburka): „Jsme rádi, že jsme zvládli dnešní zápas, protože po té dlouhé pauze nebyla naše forma úplně skvělá, trápili jsme se střelecky a týmy to proti nám pak mají jednoduché, zalezou do bedny a proti Pardubicím to byla velká křeč. Ale tady jsme si dokázali pomoci střelbou z dálky, udělali jsme si na začátku nějaký náskok, který jsme drželi celý zápas. Na druhou stranu Ústí patří kredit za to, že nás nenechali vydechnout, a že hráli až do konce, takže myslím že se na to dalo i koukat. Tím dunkem na konci jsem překvapil sám sebe. Myslel jsem si, že tolik nevyskočím, ale nějak podvědomě jsem to zkusil. I jsem si pak hezky zařval. Ale bylo to opravdu těsné. Myslím, že mezi míč a obroučku už bych nenacpal ani papír. Jsem rád, že jsem to tam procpal skrz obruč. U střelby je to tak z padesáti procent o hlavě. V sobotu mi tam první střely nepadly a vykopal jsem si díru, ze které jsem se pak nemohl vyhrabat ven. také jsem předtím strávil pár dní v posteli a nohy nebyly ideální, dnes už to bylo mnohem lepší. Takže výkon ode mě byl mnohem lepší. Pomohla mi i ta první střela, kterou jsem dal první trojku v tomto roce.“

Jan Šotnar (trenér Ústí): „Nymburk splnil roli favorita, my mu gratulujeme, já jsem rád, že jsme to po prvním poločase, kdy jsme nehráli dobře v útoku, doslova nezabalili, a v druhém poločase jsme předvedli slušný basketbal, na kterém se dá stavět v následujících zápasech.“