čtvrtek 17. 3. 2022 od 18:00
94:53

21:7, 29:14, 26:19, 18:13

ERA Basketball Nymburk — SLUNETA Ústí nad Labem

Nejvíce bodů: Harding 22, Ross, Benda a Palyza po 11, Routt a Kříž po 8, Kovář, Rylich a Tůma po 6, Váňa 5, Kábrt 0 - Pecka 14, Autrey 11, Joseph 9. Fauly: 18:14. TH: 9/7 - 10/8. Trojky: 11:5. Doskoky: 42:38. Ztráty: 10:20. Zisky: 7:4. Asistence: 20:10.

Basketbalisté Nymburka odpověděli na porážku ve finále Českého poháru razantním stylem a v 10. kole nadstavby Kooperativa NBL deklasovali Ústí nad Labem jasně 94:53. Inkasovali tak nejméně bodů v této sezoně. Celkově Ústí nastřílelo třetí nejmenší počet bodů v této sezoně, když dvakrát měli méně bodů jen Královští sokoli. Méně bodů inkasoval Nymburk naposledy před 11 měsíci.

Nymburk šel do utkání bez nemocných kapitána Vojtěcha Hrubana a Gorjoka Gaka. Ale také s extra motivací ukázat, že nedělní prohra s Opavou ve finále poháru byla jen výjimkou. Od začátku se tak nymburští hráči do soupeře zakousli a předváděli nejlepší obranu v sezoně. Ústí se těžko dostávalo do zakončení, často vyhazovalo míč do autu či nestihlo časový limit na útok.

Za první čtvrtinu Nymburk dovolil hostům jen sedm bodů a rychle získal dvouciferné vedení. Ve druhé čtvrtině pak v útoku zavelel Jerrick Harding, který dal během dvou minut 11 ze svých 22 bodů a ztráta Ústí narostla přes dvacet bodů.

Nymburk dominoval, a když na konci třetí čtvrtiny třemi trojkami v řadě nastartoval šňůru 14:0, narostl náskok domácích na 43 bodů.

Aleksander Sekulič (kouč ERA Basketball Nymburk): „Pro nás to byl dobrý zápas. Tvrdě jsme dřeli. Byl to hodně fyzický zápas od prvních minut, ale my na to odpověděli velmi dobře a jasně jsme vyhráli. jsme spokojený s reakcí hráčů na pohárový neúspěch. Byl to pro nás těžký víkend, ale hráči na to chtěli odpovědět výkonem na hřišti a to se podařilo.“

Jan Šotnar (kouč Slunety Ústí nad Labem): „Dnes jsme viděli Nymburk v plné síle a s velkou motivací. A to se proti němu pak těžko hraje. Dnes nám v prvním poločase ukázali, jak vypadá obrana evropské úrovně. My se nedostali prakticky k ničemu. A to i přesto, že jsme se snažili a nic jsme nevypustili. Nemohu hráčům nic vytknout. Po těch šesti výhrách teď přišlo vystřízlivění proti soupeři s velkou kvalitou. Během sezony se občas stane, že Nymburk nemá takovou motivaci, ale dnes po neúspěchu v Českém poháru ukázal svou sílu v plné kráse.“

František Rylich (hráč ERA Basketball Nymburk): „Chtěli jsme do zápasu vstoupit naplno a s velkou energií. A to se povedlo. Soupeře jsme nepouštěli k volným střelám, a když už vystřelili, tak jen s obtížemi a pod tlakem. Hráli jsme tvrdě, týmově a spravili jsme si chuť po poháru. Vždy to může být lepší a budeme se to snažit ještě zlepšit, ale dostat od Ústí těsně přes 50 bodů je dobrý počin. Bylo vidět, že jim naše obrana dělá potíže. Nikdo nemá rád, když vás soupeř presuje po celý zápas po celém hřišti. každý z nás odvedl dobrou práci v obraně a bylo to vidět na výsledku. Tohle vítězství bylo důležité, ale zároveň bylo důležité, jak vyhrajeme. Chtěli jsme dominovat, abychom se nastartovali do dalších zápasů.“

Lamb Autrey (hráč Slunety Ústí nad Labem): „Byl to hodně těžký zápas, určitě nejtěžší, jaký jsme s Nymburkem v této sezoně hráli. Čekali jsme, že na nás vlétnou, ale ne až s takovou intenzitou. Vím, že jsme dnes nepředvedli to, čeho jsme schopni. Nedokázali jsme se vyrovnat jejich energii. Oni nás ale velmi dobře bránili a my se s tím dobře nevyrovnali. Musíme ale zvednout hlavu a dívat se na další zápasy a poučit se z toho. Teď se těším na Utkání hvězd. Bude to skvělý víkend a věřím, že si užijeme zábavu. Těším se, že si zahraji s Jerrickem Hardingem, který dnes proti nám ukázal, jak je dobrým hráčem. Určitě dáme hodně košů a všichni si mohou vsadit na to, že tým Svět rozhodně tým Čechů porazí.“