úterý 18. 10. 2022 od 18:30
91:74

18:15, 21:17, 22:24, 30:18

KK Igokea — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Crawford 33, Ray a Tanaskovič po 16 - Simmons 18, Klassen 14 a 10 asistencí, Watson 12, Palyza 10, Lockett 9, Benda 4, Kříž 3, Ivanauskas a Gibbs po 2. Fauly: 19:17. TH: 20/12 - 17/14. Trojky: 9:10. Doskoky: 44:42. Ztráty: 7:14. Zisky: 10:5. Asistence: 24:18.

Basketbalisté Nymburka prohráli v Lize mistrů na hřišti bosenské Igokey 74:91 a se dvěma porážkami jsou poslední ve skupině. V zápase měli několik dobrých momentů, které jsou příslibem do zbývajících čtyř duelů, ale proti energeticky hrajícímu soupeři se jim nepovedla poslední čtvrtina, kterou rozhodl domácí rozehrávač Bryant Crawford 33 body. Na straně Nymburka měl 18 bodů Gerel Simmons, nový rozehrávač Marek Klassen stihl 14 bodů a 10 asistencí.

Nymburk si chtěl dávat pozor na velmi dobré protiútoky soupeře a na jeho útočný doskok. Jenže Igokea je v této disciplíně opravdu silná a z protiútoků a druhých šancí dala 32 bodů, když zejména ve čtvrté čtvrtině právě brejky rozhodla.

Hosté sice většinu zápasu dotahovali náskok domácích, kteří hráli s velkou energií, ale Nymburk měl dobré pasáže, kdy Igokeu přehrával a dokázal se držet v kontaktu. Především souhra mezi Klassenem a pivotem Natem Watsonem přinášela i efektní smeče. Postupně se chytil střelecky Simmons a ve druhé půli i Palyza.

Právě trojky pomohly stáhnout narůstající ztrátu až na pět bodů, když Klassen trefil trojku s klaksonem třetí čtvrtiny. V tu chvíli to vypadalo, že by Nymburk mohl pomýšlet na obrat. Jenže Crawford byl proti a v poslední čtvrtině téměř neminul. Zřejmě se mu povedlo přetavit v pozitivní motivaci emoce, které nasbíral v první půlce, kdy se dostal do roztržky s Klassenem a dostal za to technickou chybu. Od té doby hrál s mnohem větším nasazením a nakonec byl klíčovou postavou zápasu.

Bodově mu pomáhal Kendrick Ray, který hrával za Nymburk. Před zápasem se srdečně zdravil s Petrem Bendou, ale v zápase se nešetřili a došlo i na tvrdý střet mezi nimi. Energicky hrající domácí zápas zakončili šňůrou 10:0 a nakonec tak z vyrovnaného utkání udělali jasnou výhru.

Nymburský Benda si v zápase připsal tři doskoky a jako první hráč v historii Ligy mistrů nasbíral 350 doskoků. Celkem vládne doskakovačům historie s 352 doskoky.

Další zápas sehraje Nymburk 1. listopadu doma v Praze na Královce proti Bahcesehiru který dnes prohrál 66:80 na Bilbau.

Roberts Štelmahers (trenér Nymburka): „My měli dvě věci, na které jsme si chtěli dát pozor. A to na protiútoky Igokey a jejich fyzickou hru s doskoky. A z protiútoků jsme dostali 17 bodů a z druhých šancí 15 bodů. A to je moc. Musíme být mnohem více agresivnější a bojovnější. Ale další zápas začíná za stavu 0:0. a máme ještě čtyři zápasy. Zapracujeme na detailech a výsledky přijdou.“

Martin Kříž (hráč Nymburka): „Dostali jsme snad 50 bodů z protiútoků, po ztrátách a z jejich doskoků, což je problém, který nás položil. Několikrát jsme byli na pěti, šesti bodech, ale pak vždy uděláme chybu a je to rázem zas dvouciferný rozdíl. Jestli chceme v Lize mistrů něco uhrát, tak těchto chyb se musíme vyvarovat. Připravovali jsme se, že hlavním skórerem bude Kendrick Ray, kterého známe, ale nakonec to byl Crawford, který byl dosud hlavně nahrávač. Od něj jsme ty body tolik nečekali. Jakmile hráč chytne slinu, tak se musí zastavit třeba i za cenu tvrdého faulu, aby pochopil, že to tak snadno nepůjde. Ale to se nám nepovedlo. Ale nesmíme dávat hlavu dolu. Teď máme dva týdny na to, abychom zapracovali na nedostatcích a za dva týdny na Královce předvedli dobrý výkon a získali výhru, která nás odpíchne jiným směrem."

Lukáš Palyza (hráč Nymburka): „Mě to hodně mrzí, protože jsme se dlouho drželi. Domácí mají svou kvalitu, ale i přes úseky, kdy se nám nevedlo, jsme se několikrát dokázali přiblížit na pět bodů. Jenže tu poslední čtvrtinu jsme měli zvládnout lépe. Domácí měli útok více pod kontrolou a bez tolika ztrát, zatímco my jsme tam kolikrát zkoušeli věci, které ještě nemáme natrénované a měli jsme z toho ztráty, které nám lámaly vaz. Zdůrazňovali jsme si, že jsou silní na doskoku a v protiútoku a pro mě nepochopitelně jsme ve druhé půli, kdy se hraje více pomaleji a na jistotu, tak jsme tam propadali a soupeř chodil do brejků. To by se nám nemělo stávat. Přitom na konci třetí čtvrtiny nám tam začaly padat střely a vypadalo to, že přebíráme otěže zápasu. Domácí jsme přehrávali v tempu hry. Jenže pak nám zlomil vaz domácí protiútok a koše s faulem po útočném doskoku. Jsme nový tým, sehráváme se, vazby se tvoří, takže nic nevzdáváme. Ve skupině se stále dá něco uhrát a věřím, že v dalším zápase už zas budeme o kus lepší. Proti Bahcesehiru doma už musíme vyhrát a věřím, že se nám to podaří. Pro diváky to bude super zápas proti top tureckému týmu, tak snad přijdou a podpoří nás, abychom to zvládli.“

Gerel Simmons (hráč Nymburka): „Bohužel jsme tam udělali v klíčovou chvíli chyby, ztratili jsme míče a soupeř šel do protiútoků, ze kterých rozhodl. Stále ale věřím, že máme dobrou šanci postoupit. Od prvního utkání jsme udělali velký posun a teď se budeme ještě zlepšovat. Stále máme před sebou čtyři zápasy a musíme jako tým udělat vše pro to, abychom v nich zahráli lépe.“

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00