84:82

22:25, 18:25, 22:21, 22:11

BK ARMEX Děčín — ERA Basketball Nymburk

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Nichols 26. Walton 17, Svoboda 14, Pomikálek 11 - Simmons 21, Watson 13, Gibbs a Kříž po 8, Benda a Ivanauskas po 7, Lockett a Palyza po 6, Tůma 4, Kovář 2. Fauly: 18:22. TH: 27/19 - 14/12. Trojky: 5:10. Doskoky: 36:30. Ztráty: 13:14. Zisky: 10:6. Asistence: 10:13.

Basketbalisté Děčína zvítězili po 10 letech nad Nymburkem a po 3. kole Kooperativa NBL jsou na čele tabulky. Nymburk sice v průběhu utkání vedl o 14 bodů, ale v poslední čtvrtině se mu přestalo dařit v útoku a Děčín toho využil k obratu ve skóre a ukončil 41 zápasů čekání na výhru nad Nymburkem. Nejlepším střelcem byl s 26 body děčínský Ty Nichols, za Nymburk dal 21 bodů Gerel Simmons.

Děčín šel do zápasu posilněn o výhry nad Ústím a Pardubicemi. Naopak Nymburk se snažil oklepat po prohře s Bilbaem v Lize mistrů a ze zranění rozehrávače Kamaua Stokese. Jenže zatímco v úvodu sezony Nymburku fungovala obrana, tentokráte se nedařilo zastavovat rychlé nájezdy amerického dua Nichols a Walton. V útoku se však Polabané chytli a už v poločase měli na kontě 50 vstřelených bodů.

Domácí ale bojovali a i ztrátu 14 bodů dokázali smazat. Klíčová se ukázala situace pět minut před koncem, kdy Děčín ucítil šanci a tu podpořil kapitán Pomikálek těžkou trojkou s faulem na rozdíl jediného bodu. To dodalo domácím sebevědomí a dvě minuty před koncem dal další těžkou trojku přes obránce Nichols. Nymburk se ještě snažil odpovědět, ale místo tříbodové střely se povedlo dvě vteřiny před koncem zakončit jen za dva body a Děčín už výhru uhájil.

V dresu Nymburka odehrál kapitán Martin Kříž svůj jubilejní 400. zápas v Kooperativa NBL.

Ohlasy trenérů

Roberts Štelmahers (trenér Nymburka): „Věděli jsme, že to bude těžké utkání, že je Děčín ve formě a poráží své soupeře. Připravovali jsme se na to, že budeme muset bojovat o každý metr a že tu bude bouřlivá kulisa. Jenže jsme nedodržovali nastavená pravidla. Není možné, aby hráč, u kterého si řekneme, že nesmí chodit na pravou ruku najede dvacetkrát doprava. Největší problém byl, že jsme neplnili to, na čem jsme se domluvili.“

Martin Kříž (hráč Nymburka): „V předchozích zápasech jsme ukazovali, že naše silná stránka je obrana, ale to dnes neplatilo. Navíc jsme pak začali kupit chyby i v útoku, měli jsme tam hloupé ztráty. Dali jsme 82 bodů, což je momentálně náš nadprůměr, ale tentokráte jsme si to prohráli v obraně, kdy jsme dovolili soupeřovým oporám se rozehrát.“

pátek 19.4. - 18:00