83:58

30:11, 15:20, 21:10, 17:17

ERA Basketball Nymburk — SK Slavia Praha

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Rylich 18, Sehnal 15, Watson 12, Ivanauskas a Kovář po 8, Palyza 7, Váňa 5, Benda a Kříž po 3, Tůma a Novák po 2, Studnický 0 - Kheil 13, Jelínek 12, Rožánek 8. Fauly: 17:20. TH: 19/16 - 11/11. Trojky: 9:5. Doskoky: 46:38. Ztráty: 18:17. Zisky: 7:11. Asistence: 22:13.

Basketbalisté Nymburka v 17. kole Kooperativa NBL vyhráli doma nad Slavií 83:58 a utnuli tak sérii tří porážek a zároveň oplatili soupeři říjnovou porážku z jeho hřiště. Nejlepším střelcem Nymburka byl s 18 body František Rylich. Pro odchovance nymburské akademie je to nové osobní maximum v nejvyšší soutěži. nedávná posila Ondřej Sehnal přidal 15 bodů a 6 asistencí a byl nejproduktivnějším hráčem zápasu.

Nymburští hráči nehodlali dopustit čtvrtou prohru za sebou, což by se stalo poprvé po 21 letech. A od začátku podle toho vypadali. Na Slavii vletěli a rychle získali dvouciferné vedení. Velké nasazení podtrhl Petr Benda, který i ve čtyřiceti letech předvedl sprint přes celé hřiště a zablokování nájezdu soupeře o desku. Velký podíl na úvodním náporu měl i Sehnal, který dal v první čtvrtině osm bodů.

Za stavu 38:15 se sice Slavia vzchopila a šňůrou 9:0 se udržela ve hře, ale Nymburk si v klidu hlídal dvouciferné vedení, přestože se mu v útoku už nedařilo tolik jako v první čtvrtině. pomohl ale Nate Watson, který nastoupil i přes zranění kotníku a za 14 minut na hřišti dal 12 bodů.

Své první body od květnového zranění kolena dal také František Váňa a své nejlepší utkání v útoku hrál Rylich, který trefil všechny tři své trojkové pokusy. V závěru pak mohl nymburský trenér Ladislav Sokolovský nasadit i dalšího odchovance místní akademie Martina Studnického, který si připsal první ligový start.

Ohlasy trenérů

Ladislav Sokolovský (trenér Nymburka): „Kluci zas předvedli dobrý začátek podobně jako v předchozích zápasech, kdy to pak ale ke konci ztratili. Dnes se nám už v úvodu vedli v útoku, dali jsme za první čtvrtku šest trojek. Je škoda, že nám ta úspěšnost nevydržela dál. Obrana byla základ a za ní zaslouží hráči pochvalu. Ondra Sehnal dnes ukázal, že pro nás bude posilou a dokázal hledat volné střelce. Dobrý zápas zahrál Fanda Rylich, který dobře volil střely a co zvedl, to proměnil. Má pro to od nás zelenou, protože víme, že je to dobrý střelec. Ale pro nás je ještě důležitější v obraně, kde dokáže skvěle bránit, být aktivní a soupeři to znechutit, což byl dnes případ Dworského. Ten blok Petra Bendy na začátku jsem neviděl, protože jsem tam někomu nadával za ztrátu. Jen jsem viděl, že má na hráče velkou ztrátu, tak jsem už počítal s obdrženým košem, ale najednou jsme měli míč my. Jestli ale dal Benďák někomu takový blok, tak je to obdivuhodné. Ono je obdivuhodné už jen to, že pořád hraje na této úrovni. A ještě k tomu jak hraje. V útoku můžeme být ještě lepší, musíme být chytřejší, nesmíme tam mít ty špatné ztráty, jaké tam dnes byly. Ale věřím, že z hráčů teď spadne ta deka a budeme na tom zas lépe.“

František Rylich (hráč Nymburka): „Máme nějaké zraněné hráče a vím, že je třeba, abych se v útoku více zapojil. Dnes se mi hrálo dobře, chytil jsem se a je třeba poděkovat spoluhráčům, že mě dokázali vždy dobře najít. Posouvali jsme správně míč a já z toho pak těžil, že mi vytvořili volné pozice. Pak už bylo jen na mě, abych to proměnil. My šli do zápasu ne s tím, že nechceme prohrát, ale že chceme vyhrát. Nasazení bylo vidět po celých 40 minut. Bránili jsme jako tým a v útoku jsem si půjčovali míč a měli jsme volné střely. Dost jsme jich nedali, ale i tak jsme dali hodně bodů. Také nás nakopnul Petr Benda, protože když vidíme, jak sprintuje zpět do obrany, aby zablokoval soupeře, tak si z toho musíme brát příklad a hrát stejně. Mě k tomu výkonu pomáhá důvěra trenéra. pak se mi zvedá sebedůvěra a je pro mě lehčí proměňovat střely.“

František Váňa (hráč Nymburka): „Po půl roce se do toho pořád dostávám, ještě to není ideální a chce to čas. Ale jsem hrozně rád zpět na hřišti. A také jsem rád za výhru a že naše hra zas vypadala trochu koukatelně. Mám z toho radost. Po půl roce jsem dal koš, tak to bylo super a měl jsem z toho radost. Ale jinak ta střelba dnes nebyla taková. Snad to přijde v dalších. Nám hodně pomohlo těch 18 bodů Fandy Rylicha. Teď tu nemáme vyložené tahouny, takže se každý zápas chytne někdo jiný a dnes to byl Fanda. Ondra Sehnal se do toho také dnes dostal a bude pro nás velkou posilou. začátek byl pro nás také hodně důležitý, hráli jsme s energií, odskočili jsme a pak se všem hrálo trochu lépe, než kdyby se to tahalo.“

Pavel Beneš (trenér Slavie): „Výsledek to není zas až tak špatný, protože kdybychom měli úspěšnost střelby, jakou běžně míváme, tak jsme prohráli třeba jen o dva body. Jenže jsme dali jen pět trojek z 31 pokusů. Prohráli jsme ten zápas v první a ve třetí čtvrtině, kdy hrál Nymburk na hranici faulu nebo až za tou hranicí a nám to nevyhovovalo. Kluci udělali krok dozadu, než aby šli dopředu. Tyhle dvě čtvrtiny to rozhodly. Gratuluji Nymburku k vítězství, protože vyhrál zaslouženě. Poslední dvě utkání jsme prohráli v útoku. Přes Vánoce jsme museli trénovat v malé hale na dřevěné desky a kluky to asi ovlivnilo, protože teď máme střelbu z dálky snad deset procent, přitom to dosud byla naše doména. Máme na to i stavěné sety.“

Pavel Pumprla (hráč Slavie): "Přemýšlel jsem intenzivně, jestli jsem někdy seděl na střídačce na téhle straně haly. Tedy kromě miliónů tréninků… Došel jsem k tomu, že asi jako soupeř ne. Co mě ale překvapilo ještě více, že jsem za Nymburk odehrál 370 zápasů, jak jsem slyšel před zápasem. To je velké číslo. Abych se vrátil k otázce. Bylo to zvláštní, až jsem skoro po návratu z poločasové přestávky šel dále k šatně domácích. Jinak to bylo fajn se vrátit do Nymburka, kéž by ten výsledek byl příznivější pro nás. Zase ubránit Nymburk na 83 bodech na jeho hřišti není špatné. Bylo vidět, že Nymburk už nutně potřeboval vyhrát. Vletěl do zápasu naplno. I když jsme si o tom před zápasem říkali, úplně ready jsme na to nebyli a z toho pramení konečný výsledek. Ještě v průběhu druhé a třetí čtvrtiny jsme dokázali vedení domácích korigovat, ale už byl náskok velký. Největší rozdíl mezi oběma zápasy byl v intenzitě, kterou Nymburk hrál. Když se tomu nedorovnáme, nemáme to čím dohnat. Kdybychom se trefili častěji z dálky, byl by zápas asi zajímavější. Minule jsme prohráli, i když jsme vedli 40 sekund před koncem o šest, ale myslím, že na týmu žádná deka z tohoto zápasu neleží. Čekají nás teď zápasy, které potřebujeme vyhrát více než dnešní a minulý. Třeba utkání v Hradci, doma s Ostravou, na USK a s těmi potřebujeme zapisovat výhry. Ano, vyhrát v Nymburce by byl vítaný bonus. Na čestném místě, kde jsou v Nymburce vyvěšené dresy, přibyl i ten můj. To je fajn a hodně si toho cením. Byl jsem v Nymburce dlouho. Je to stejně příjemné jako se sem vrátit, zahrát si tady jako soupeř.“

sobota 6.4. - 18:00