84:77

18:27, 24:19, 25:21, 17:10

BK Opava — ERA Basketball Nymburk

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Šiřina 17, Zbránek 16, Švandrlík 13, Mokráň 12 - Kříž 14, Autrey a Lockett po 12, Kovář 11, Sehnal 10, Benda 9, Watson 5, Palyza 3, Boeheim 1, Gilyard, Rylich a Tůma po 0. Fauly: 25:27. TH: 28/27 - 21/14. Trojky: 5:9. Doskoky: 47:30. Ztráty: 14:13. Zisky: 5:6. Asistence: 18:16. Stav série: 2:1.

Basketbalisté Nymburka prohráli třetí semifinále Kooperativa NBL na hřišti Opavy 84:77 a v sérii na čtyři vítězství prohrávají 1:2. Čtvrtý zápas se hraje hned v pondělí znovu v Opavě od 18:00. Nymburk dnes tři čtvrtiny zápasu vedl a to až o 11 bodů, ale pak Opava hnaná třemi tisíci fanoušků trefila několik těžkých střel a otočila zápas na svou stranu.

Nymburk nastoupil do zápasu s výrazně větší energií, než jakou předvedl ve druhém zápase. Od začátku se do Opavy zakousl a a desetibodovou šňůrou získal vedení 17:7. Pak ale Opavě pomohl Filip Zbránek, který z minulého utkání odstoupil kvůli zranění kotníku, ale stihl se dát dohromady, aby mohl nastoupit a byl klíčovou postavou, když 16 body do poločasu udržel domácí v kontaktu.

Ještě ve třetí části držel Nymburk těsné vedení, ale v jejím závěru se strhla přestřelka a oba celky se střídaly ve vedení. Hosty držel zejména Petr Benda, který se uzdravil po svalovém zranění a v závěru třetí části dal sedm bodů.

Jenže v poslední čtvrtině Nymburk téměř osm minut v kuse nedal koš ze hry, pouze z trestných hodů, naopak Opava hnaná fanoušky začala trefovat i těžké střely. Z celkem pěti trojek za zápas dala tři po sobě během dvou minut. Z toho dvě dal Radovan Kouřil, který nejprve trefil střelu s klaksonem přes obránce. Šňůrou 11:0 tak Opava skóre otočila a výhru už nepustila.

Ohlasy trenérů

Ladislav Sokolovský (trenér Nymburka): „Hodnotí se to těžko. Hráčům nejde dnes vytknout nasazení, nechali na hřišti spoustu energie. Srazilo nás, že jsme dovolili domácím 18 útočných doskoků, což je moc, a také to, že Opava proměnila téměř všechny trestné hody. To asi převážilo zápas na domácí stranu. Za vyrovnaného stavu tam pak trefili i dvě těžké trojky. My naopak nějaké volné trojky neproměnili. Domácí hodně tlačilo publikum, tenhle blázinec určitě dodá hráčům energii, což je udrželo na dostřel a dalo jim to možnost v závěru jít do vedení. V každém zápase jde o hodně, v tom zítřejším to platí dvojnásob. Musíme udělat vše pro výhru."

Lamb Autrey (hráč Nymburka): „Po minulém zápase jsme si něco řekli a myslím, že na začátku to bylo vidět. začali jsme s velkou energií. Ale Opava se udržela, my pak nedali nějaké volné střely a oni naopak trefili těžké střely a otočili to. Ale série je pořád otevřená. Musíme zůstat pozitivní, zítra se sem vrátit a srovnat na 2:2 na zápasy. Domácím určitě pomohli fanoušci. Když dáte těžkou střelu, jdete do vedení a tři tisíce lidí začne křičet, tak vám to dodá hodně energie. Pak se lépe brání a střílí další střela. Oni tam dali pár trojek v řadě a to rozhodlo. Věřím ale, že zítra budeme ještě více ready zabojovat o výhru.“

čtvrtek 18.4. - 18:00