59:93

15:22, 11:28, 22:12, 11:31

NH Ostrava — ERA Basketball Nymburk

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Madden 14, Jeter 11, Š. Svoboda 9 - Švejcar 16, Bell 13, Collins a Kovář po 11, Bohačík 10, Tůma 9, Mathon 7, Sehnal a Kříž po 5, Gordon 4, Rylich 2, Novák 0. Fauly: 25:24. TH: 33/25 - 23/16. Trojky: 6:9. Doskoky: 33:41. Ztráty: 24:15. Zisky: 7:17. Asistence: 13:15.

Basketbalisté Nymburka v dohrávce 10. kola Kooperativa NBL přehráli Ostravu na jejím hřišti 93:59. A to především díky velmi dobré obraně, která nutila soupeře ke ztrátám a hosté měli snadné body z protiútoků. Nymburk se díky desáté výhře v sezoně vrátil na první místo tabulky o skóre před Opavu.

Nymburk chtěl v Ostravě napravit minulou porážku z Ústí. V úvodu se mu sice nedařilo střelecky, ale vše si vynahrazoval pevnou a agresivní obranou, která dovolila Ostravě jen 26 bodů za poločas. Domácí navíc už od druhé čtvrtiny hráli bez trenéra Adama Cholevy, který tak vehementně protestoval u rozhodčích, že dostal dvě technické chyby a byl vyloučen.

Důležitou roli sehrál Spencer Svejcar, který po příchodu do hry v první čtvrtině trefil tři trojky a pomohl prorazit nymburské trápení se střelbou z dálky. Ve druhé čtvrtině dovolil Nymburk domácím jen dva koše ze hry.

Do druhé půle nastoupila Ostrava se zónovou obranou, která slavila úspěch. Nymburk minul otevřené střely a domácí se šňůrou 15:0 vrátili do hry. Jenže pak zas Nymburk zavřel obranu a ve čtvrté čtvrtině zápas definitivně rozhodl šňůrou 16:0.

Nymburk celkem v utkání získal 17 míčů, což je třetí nejlepší výkon týmu v sezoně. Vytěžil z toho 34 bodů z protiútoků. Na body z pod koše pak přehrál Ostravu 48:16. Zajímavý výkon předvedl Jakub Tůma, který byl na hřišti 12 a půl minuty a Nymburk při jeho pobytu na hřišti vyhrál o 31 bodů.

Ohlasy trenérů

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „V první půli jsme hráli opravdu dobrý basketbal. byli jsme disciplinovaní a předváděli basketbal vysoké úrovně. Ostrava se zlepšuje a půjde tabulkou nahoru. Dnes dobře ucpala prostor pod košem. My ale byli dnes byli zvláště v první půli opravdu dobří. Ve druhé půli už to takové nebylo, už jsme nebyli tak důrazní a dovolili jsme jim se přiblížit. Ale pak jsme se zvedli a s přehledem dovedli zápas k vítězství.“

Spencer Svejcar (hráč Nymburka): „Obrana nám hodně pomohla. I když nám to ze začátku nepadalo, tak jsme obranou nasadili tón zápasu. Vždy je pro tým důležité, když se hned od začátku chytne v obraně jako my dnes. Až na začátek druhé půle jsme hráli velmi dobře. Tam jsme na zónu soupeře netrefili nějaké střely, ale celkově to bylo dobré. Mě se nepovedl minulý zápas v Ústí, kdy jsem podal nejhorší výkon v obraně. Tak jsem se snažil dnes předvést lepší výkon a byl jsem od začátku agresivní. Vím, že v Ostravě se málokomu hraje dobře, ale já osobně tady s halou problém nemám a už jsem tu měl několik střelecky vydařených zápasů. A také mi hodně pomohla ta dnešní obrana, protože když se daří soupeře zastavovat, tak je to pro střelce snazší zvedat střely.“

úterý 23.4. - 18:00