pátek 10. 5. 2024 od 17:30
57:86

19:21, 17:25, 18:17, 3:23

NH Ostrava — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Williams a Heinzl po 10, M. Svoboda 9 - Gordon 16, Steohens 12, Bohačík 11, Bell a Kříž po 10, Mathon 7 + 10 doskoků, Sanders 6, Tůma 5, Kovář 4, Rylich 3, Novák 2. Fauly: 16:14. TH: 23/12 - 28/20. Trojky: 7:8. Doskoky: 34:53. Ztráty: 15:16. Zisky: 9:7. Asistence: 21:24. Stav série: 0:3.

Basketbalisté Nymburka si po dvou letech zahraje finále Kooperativa NBL a může útočit na 19 titul. V semifinále vyřadil Ostravu jasně 4:0 na zápasy, když dnes na hřišti Nové Hutě zvítězil 86:57. Ve třetí čtvrtině sice byl rozdíl ve skóre jen tři body, ale poslední čtvrtinu Nymburk ovládl o 20 bodů a potvrdil svůj postup. nyní bude čekat na soupeře, který vzejde z vyrovnané série mezi Děčínem a Ústím nad Labem. Finále začne 21. května.

Oba týmy šly do zápasu oslabeni o dva hráče. Nymburk postrádal Tima Finkeho a Ondřeje Sehnala, Ostravě chyběl vedle Rhodese také Madden.

Hosté si sice udržovali v zápase vedení a měli ho pod kontrolou, ale dlouho se nedařilo Ostravu definitivně zlomit. Domácí se snažili soupeře rozhodit tvrdou hrou a chvílemi se to dařilo. Hlavně ve třetí čtvrtině, kdy se domácím povedlo desetibodovou ztrátu stáhnout na tři body. Za stavu 52:55 ale Nymburk zapnul na vyšší level a zbytek zápasu vyhrál 31:4.

Výrazně k tomu pomohl Thomas Bell, který po svém nástupu do poslední čtvrtiny dal osm nymburských bodů v řadě a nažhavil spoluhráče. Poté už si Nymburk v klidu hlídal vedení.

Nejlepším střelcem byl opět Ty Gordon se 16 body, Myles Stephens přidal 12 bodů, 7 doskoků a 5 asistencí. Na dvouciferný počet bodů se dostali i Jaromír Bohačík, Martin Kříž a Bell.

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „Dnes naše obrana nebyla tolik konzistentní, což mě trochu frustrovalo, ale hráči to pochopili a ve chvíli, kdy v obraně přidali, se to utkání zlomilo. Během krátké chvíle jsme náskok tří bodů navýšili na dvacet a hráči odvedli dobrý výkon. Chci pogratulovat Ostravě k atmosféře, kterou tu měli. Zasloužili si být v semifinále. Svému kolegovi Adamovi Cholevovi jsem říkal, že mi připomínají můj tým z minulé sezony v USK, ale že si vedli ještě lépe, protože na rozdíl od nás do semifinále postoupili. Zaslouží si respekt, který jim fanoušci ukazují."

Martin Kříž (hráč Nymburka): „Cíl byl jasný a to ukončit sérii co nejrychleji, i když to není ideální a zas nás čeká hodně dní volna. Se vším respektem k Olomoucku a Ostravě, tak zatím jsme před finále nebyli tolik prověřeni, takže teď budeme muset týden využít k tomu, abychom se ještě více nastartovali, protože ve finále nás bude čekat určitě něco jiného. Bude jen na nás, jak se na to adaptujeme a doufám, že nás nečeká žádné překvapení.“

Thomas Bell (hráč Nymburka): „Jsme rádi, že jsme to ukončili už teď. Ostrava sice bojovala, ale my jsme si šli za svým cílem a ukončili to. Jsme ve finále a teď ho chceme vyhrát stůj co stůj, Já už pár finále hrál, zažil jsem výhry i prohry a teď chci uspět stejně jako celý tým, který chce napravit ten minulý ročník. Musíme se co nejlépe připravit. Mě je jedno, koho dostaneme. Kdokoli si zaslouží postoupit, na toho se připravíme. Dnes to bylo hodně o koncentraci. Já byl frustrovaný rozhodčími, ale povedlo se mi tu frustraci přetavit v motivaci a dobrou agresivitu a to mi pomohlo ve čtvrté čtvrtině přispět týmu k výhře. Hlavní bylo, že jsme zapnuli v obraně, najednou jsme byli všude a dostali jsme se do rytmu. Byli jsme hodně agresivní a oni odpadli.“

pátek 10.5. - 17:30