TŘETÍ ČTVRTINA ROZHODLA ZÁPAS

12. 12. 2021

První liga pokračovala v neděli svým 13. kolem a Basketbal Polabí hostil tým z hlavního město Sokol Pražský, který se v průběžné tabulce drží na pátém místě skupiny Západ.

Basketbal Polabí : SP Basket 82:92

Nedělní utkání v hale Bios nabídlo velice pohledný basketbal na obou stranách. Utkání však rozhodla v náš neprospěch nepovedená třetí čtvrtina, ve které jsme se nedokázali prosadit na útočné polovině, neměli jsme bohužel ani štěstí na odražené míče i když jsme na doskoku dělali, co jsme mohli. Soupeř skóroval ze druhých, mnohdy i třetích šancí. Naši hráči byli unavení, jelikož většina absolvovala ještě během poledních hodin utkání 2.ligy mužů. Na soupisce nám také trio z A týmu Kábrta, Váňu a Tůmu. I přesto všechno jsme odehráli dobré utkání. První čtvrtinu jsme prohráli o pouhé 2 body, druhou jsme vyhráli jasně 23:14 a poslední hrací dějství jsme také vyhráli 22:17. Bohužel odcházíme s prázdnou, i když za dnešní bojovnost jsme si zcela jistě zasloužili vyrovnanější koncovku, která by pro našich 5 juniorů, kteří zasáhli do utkání oproti jednomu z řad hostů znamenala nabrání dalších cenných zkušeností. To však řadou výroků nedovolily paní rozhodčí, a ani soupeřova zkušená hra ke konci zápasu.

Body: Novák Dávid 28, Novák Pavel 15, Rylich 14, Kořínek 10, Merta a Vacek 6, Kotil 1, čtvrtiny: 27:29, 23:14, 10:32, 22:17.

pátek 10.5. - 17:30